Vo Zvolene a okolí bude séria podujatí k Medzinárodnému dňu lesov

NETKY.SK • 20 Marec 2023, 09:45 • 2 min
Vo Zvolene a okolí bude séria podujatí k Medzinárodnému dňu lesov

ZVOLEN - Národné lesnícke centrum (NLC) – Centrum transferu poznatkov a lesnej pedagogiky vo Zvolene pripravilo aj tento rok kampaň pri príležitosti Medzinárodného dňa lesov, ktorý si pripomíname každoročne 21. marca. Témou aktuálneho 11. ročníka je Zdravé lesy pre zdravých ľudí.

slovakia

left justify in out

"V tomto období sa zintenzívnia aktivity s cieľom zvýšenia povedomia o lesoch, ich ochrane a trvalo udržateľnom hospodárení v lesoch," informuje NLC. "Tohtoročná téma nesie v sebe posolstvá, ktoré upozorňujú na les ako dôležitý zdroj výživy, poskytujúci prírodné lieky proti rôznym chorobám a zohrávajúci významnú úlohu v boji proti klimatickej zmene. Čas strávený v lesoch zvyšuje pozitívne emócie a znižuje stres, krvný tlak, depresiu, únavu či úzkosť a napätie," približuje.

 

img

 

Tieto posolstvá budú lesní pedagógovia NLC komunikovať formou aktivít lesnej pedagogiky so žiakmi základných škôl, ale aj s predškolákmi počas tematicky zameraných programov v období od 15. do 24. marca vo Zvolene a okolí. Pripravený metodický materiál uverejnený na stránke www.lesnapedagogika.sk môžu využiť všetci lesní pedagógovia zo štátneho podniku Lesy SR a ďalších lesníckych subjektov na celom Slovensku.

 

img

 

"Medzinárodný deň lesov si pripomenieme aj formou príspevkov, ktoré budú postupne pribúdať v tomto období na sociálnej sieti s výzvou pre verejnosť na zapojenie sa k oslave tohto významného dňa formou aktivít prospešných pre les a prírodu," informuje NLC. Medzinárodný deň lesov bol vyhlásený Organizáciou spojených národov v roku 2012 a jeho cieľom je poukázať na význam lesov, ochranu a udržateľný rozvoj všetkých typov lesov v prospech súčasných a budúcich generácií. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies