Cestovanie po Európe zadarmo? Vyše 450 mladých Slovákov môže cestovať bezplatne v rámci programu DiscoverEU

NETKY.SK • 11 Máj 2023, 20:00 • 2 min
Cestovanie po Európe zadarmo? Vyše 450 mladých Slovákov môže cestovať bezplatne v rámci programu DiscoverEU

BRUSEL - V prvom tohoročnom kole podávania žiadostí o získanie cestovných lístkov zadarmo na spoznávanie Európy prostredníctvom programu DiscoverEU uspelo 454 mladých 18-ročných Slovákov a Sloveniek.

slovakia

left justify in out

Záujem o tento program v rámci marcovej výzvy prejavilo 1945 mladých Slovákov. Vyplýva to z tlačovej správy, ktorú v stredu zverejnila Európska komisia (EK). EK rozdá mladým Európanom vo veku 18 rokov celkom 35.324 bezplatných cestovných lístkov. Od stredy o tom začne informovať tých jednotlivcov, ktorí úspešne prešli výberovým procesom.

 

img

 

Po marcovej výzve sa do programu DiscoverEU prihlásilo 145.657 záujemcov zo všetkých členských krajín EÚ, ale aj z Islandu, Lichtenštajnska, Nórska, Severného Macedónska, Srbska a Turecka, čiže z krajín, ktoré sa zúčastňujú na výmennom študijnom programe Erasmus+. Úspešní žiadatelia budú môcť v období od 15. júna 2023 do 30. septembra 2024 cestovať po európskych krajinách sami alebo v skupine maximálne piatich osôb. Účastníci programu môžu cestovať po železnici, s výnimkami pre tých, ktorí žijú na ostrovoch alebo v odľahlých oblastiach.

 

Program DiscoverEU bol spustený pred piatimi rokmi a odvtedy sa doň prihlásilo viac ako milión mladých ľudí. Najnovšie kolo prihlášok sa plánuje na jeseň 2023 (konkrétne dátumy budú oznámené neskôr). Ak máš 18 rokov alebo tento vek dovŕšiš v roku 2023, sleduj pravidelne túto stránku. Môžeš vyhrať cestovný poukaz DiscoverEU!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies