Britský premiér vyjadril znepokojenie zo stúpajúceho počtu prípadov indického variantu vírusu

NETKY.SK • 14 Máj 2021, 09:00 • 2 min
Britský premiér vyjadril znepokojenie zo stúpajúceho počtu prípadov indického variantu vírusu

LONDÝN - Britský premiér Boris Johnson vyjadril znepokojenie z toho, že v Spojenom kráľovstve rastie počet prípadov variantu koronavírusu, ktorý prvýkrát identifikovali v Indii.

slovakia

left justify in out

Boris Johnson sa tak vyjadril vo štvrtok po tom, ako štúdia univerzity Imperial College London ukázala, že indický variant vírusu sa v Anglicku čoraz viac šíri pred blížiacim sa ďalším zmiernením reštrikcií. „Je to znepokojujúci variant," povedal Johnson. „Chceme zabezpečiť, že prijmeme všetky preventívne kroky," dodal britský premiér.

 

Prečítajte si tiež: Na Slovensku potvrdili indickú mutáciu koronavírusu, hlavný hygienik nevidí dôvod na paniku

Univerzita Imperial College London v najnovšej správe uviedla, že celkovo počet prípadov koronavírusu v Anglicku klesol najnižšie od augusta minulého roka po striktnom lockdowne a úspešnej distribúcii vakcín. Univerzita však upozornila, že pozorne by sa mal monitorovať indický variant. Tento variant tvoril 7,7 percenta zo 127-tisíc infekcií odhalených od 15. apríla do 3. mája. Profesor Steven Riley uviedol, že nie je jasné, či indický variant je nákazlivejší, ale varoval, že také riziko existuje.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies