Briti sa konečne môžu legálne zabávať v nočných kluboch

NETKY.SK • 1 Máj 2021, 15:35 • 2 min
Briti sa konečne môžu legálne zabávať v nočných kluboch

LONDÝN - Napredujúci očkovací proces a postupné zmierňovanie pandemických opatrení vo Veľkej Británii spôsobili, že niekoľko tisíc ľudí mohlo v piatok po viac ako roku legálne tancovať, piť a počúvať hudbu v nočnom klube.

slovakia

left justify in out

Vo Veľkej Británii sa v piatok konečne pilo a tancovalo v nočnom klube. Udialo sa tak v rámci pilotnej skúšky v jednej z liverpoolských prevádzok, kde pred začiatkom podujatia sponzorovaného britskou vládou otestovali všetkých 3-tisíc účastníkov. Vedci budú následne v tejto lokalite skúmať pohyb osôb a kvalitu vzduchu. V sobotu sa uskutoční druhé takéto podujatie a v nedeľu sa v liverpoolskom Sefton Parku zúčastní 5-tisíc ľudí na koncerte skupiny Blossoms. Testovacie podujatia v Británii vyvrcholia 15. mája na londýnskom futbalovom štadióne Wembley, kde si finále najstaršej pohárovej súťaže sveta FA Cupu pozrie 21-tisíc divákov, čo je necelá štvrtina z celkovej kapacity.

 

img


Spojené kráľovstvo zaznamenalo v doterajšom priebehu pandémie koronavírusu viac ako 127-tisíc súvisiacich úmrtí, najviac spomedzi všetkých európskych krajín. Počas rýchlej vakcinačnej kampane doposiaľ dostali takmer dve tretiny dospelej britskej populácie prvú vakcínu. Britov k postupnému návratu do normálneho života povzbudili aj skúsenosti iných európskych štátov. Organizátori barcelonského koncertu, na ktorom sa minulý mesiac zúčastnilo 4500 ľudí s rúškami a ktorých následne otestovali na prítomnosť koronavírusu, tvrdia, že podujatie nespôsobilo žiadne väčšie ohniská nákazy.

 

Prečítajte si: Maďarsko uvoľní ďalšie opatrenia pre zaočkovanýchtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies