BRATISLAVA: I. Radičová rokovala s portugalským premiérom

NETKY.SK • 30 September 2011, 21:55 • 2 min
BRATISLAVA: I. Radičová rokovala s portugalským premiérom

BRATISLAVA: I. Radičová rokovala s portugalským premiérom

slovakia

left justify in out

img

Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová sa stretla vo štvrtok (29.9.) vo večerných hodinách vo Varšave s premiérom Portugalska Pedrom P. Coelhom. Bilaterálne rokovanie sa uskutočnilo na žiadosť portugalskej strany na okraj summitu Východného partnerstva.
      Portugalský premiér sa Slovenskej republike poďakoval za naše záruky, bez ktorých by jeho krajina nemohla naštartovať proces ozdravovania portugalskej ekonomiky. Radičovú informoval o všetkých opatreniach, ktoré jeho nová vláda prijala. Zdôraznil, že Portugalsko napriek ťažkej situácii plní svoje záväzky voči eurozóne. Coelho je ako nový premiér rád, že i napriek ťažkým opatreniam sú schopní - aj vďaka medzinárodným zárukám vrátane slovenských - sa s krízou vyrovnať. Portugalsko sa v apríli tohto roka stalo po Grécku a Írsku treťou krajinou eurozóny, ktorá musela pre dlhovú krízu požiadať o zahraničnú finančnú pomoc.
      Premiérka svojho kolegu informovala o aktuálnej vnútropolitickej situácii na Slovensku v súvislosti s eurovalom. Coelho vyjadril obavy, že prípadné odmietnutie rozšírenia eurovalu Slovenskou republikou bude mať veľmi zlé následky nielen pre Portugalsko.
      Informácie poskytol Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies