Využije bývalý riaditeľ SIS svoje právo vyjadriť sa k skutočnostiam?

NETKY.SK • 13 Marec 2021, 09:33 • 2 min
Využije bývalý riaditeľ SIS svoje právo vyjadriť sa k skutočnostiam?

BRATISLAVA - Prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doručili podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P.

slovakia

left justify in out

O tom, či bude návrh podaný, prokurátor rozhodne po preštudovaní vyšetrovacieho spisu. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky Jana Tökölyová.

 

img


"V súvislosti s medializovanými správami týkajúcimi sa uplatňovania práv obvineného je nutné skonštatovať, že vo všeobecnosti platí, že obvinený má právo sa vyjadriť ku všetkým skutočnostiam, ktoré sa mu kladú za vinu a toto nie je obmedzené ani predmetom ochrany utajovaných skutočností," uviedla generálna prokuratúra.

Riaditeľa SIS Vladimíra P. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) 11. marca. Dôvodom sú údajne podozrenia z korupcie. V daný deň ho prezidentka Zuzana Čaputová dočasne pozbavila jeho funkcie.
 

Zuzana Čaputová zbavuje Vladimíra Pčolinského funkcie riaditeľa SIS

 

Zadržaný šéf tajných Vladimír Pčolinský strávil noc v celetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies