Beňuš a Paňková zaistili slovenskej C1 miestenky na OH2024

NETKY.SK • 22 September 2023, 19:30 • 2 min
Beňuš a Paňková zaistili slovenskej C1 miestenky na OH2024

LEE VALLEY - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš postúpil na MS v britskom Lee Valley do finále C1. Kanoista tak vybojoval v tejto disciplíne pre Slovensko miestenku na OH2024. Tú získalo dvanásť najlepších krajín, medzi ktoré sa dostala na olympijskom kanáli z roku 2012 aj Zuzana Paňková v ženskej kategórii.

slovakia

left justify in out

Beňuš obsadil piate miesto, predviedol plynulú a čistú jazdu a na treťom medzičase bol navyše rýchlejší ako prvý Benajmin Savšek zo Slovinska. Spomedzi ďalších Slovákov mal najbližšie k postupu Alexander Slafkovský, ktorý obsadil dvanáste miesto s jednou chybou a stratou 0,4 sekundy na desiateho Taliana Paola Ceccona. Ďalší Slovák Marko Mirgorodoský figuroval na 14. pozícii s mankom 1,81 s na najlepšiu desiatku.

 

Okrem Slovenka si zaistili v Lee Valley olympijskú účasť aj Slovinsko, Poľsko, Nemecko, Česko, domáca Británia, Taliansko, Írsko, Chorvátsko, USA a Švajčiarsko. Ešte jednu miestenku dostane najlepšia krajina z ME, ktorej sa nepodarilo postúpiť na MS.

 

 

Paňková predviedla bezchybnú jazdu a najlepšie jej vyšla druhá časť trate, kde bola rýchlejšia než prvá Monica Doriová z Andorry. Nakoniec obsadila ôsme miesto a hranicu postupu podliezla o 1,85 sekundy. Spomedzi jej dvoch krajaniek mala bližšie k finále Emanuela Luknárová, ktorej došli v druhej polovici jazdy sily, v úplnom závere nazbierala štyri trestné sekundy a obsadila 15. miesto. Na desiatu Brazílčanku Anu Satilovú mala manko 5,08 s. Ďalšia Slovenka Soňa Stanovská, úradujúca majsterka sveta v C1 do 23 rokov, nepredviedla ideálnu jazdu. Prvú dvojku chytila už na začiatku kanála a napokon to stačilo na 18. priečku.

 

Okrem Slovenska si zaistili v olympijskú účasť v ženskej C1 aj Andorra, USA, Austrália, domáci Briti, Česko, Nemecko, Brazília, Španielsko, Taliansko, Ukrajina a Slovinsko. Aj v tejto kategórii obdrží ešte jednu miestenku najlepšia krajina z ME, ktorej sa nepodarilo postúpiť vo Veľkej Británie.

 

O konkrétnej pretekárke, ktorá bude reprezentovať Slovensko na OH2024, rozhoduje interná nominácia. Tá pozostáva práve zo svetového šampionátu a výsledkov na podujatiach svetového pohára v La Seu d'Urgell a Paríži.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR Foto: Športweb - Pravda
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies