Adamčovi zmiernili trest na 25 rokov, predtým mal doživotie

NETKY.SK • 8 Apríl 2022, 13:59 • 2 min
Adamčovi zmiernili trest na 25 rokov, predtým mal doživotie

BANSKÁ BYSTRICA – Odsúdenému niekdajšiemu členovi východoslovenského podsvetia Branislavovi Adamčovi vymeral v piatok Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, nový trest 25 rokov.

slovakia

left justify in out

Predtým mal doživotie a to mu prokurátor navrhoval opäť. Aj on, aj Adamčo podali v súdnej sieni odvolanie. Rozsudok nie je právoplatný, rozhodovať bude Najvyšší súd (NS) SR. Senát súdu musel konať, pretože Adamčo v inej trestnej veci uspel so žiadosťou o obnovu konania, čím sa zrušili aj ostatné tresty. Bol teda bez právoplatného trestu a od januára tohto roka „iba“ vo väzbe. Celkovo si už odsedel 16 rokov.

 

img

 

Adamčovi povolili obnovu konania v prípade vraždy podnikateľa Mariána Karcela z roku 2000. Dostal vtedy 15 rokov. Obnovu konania mu povolil Krajský súd v Banskej Bystrici, čo potvrdil aj NS SR. Doživotie mu už dal ŠTS ako súhrnný trest za členstvo v zločineckej skupine a vraždu Arpáda Nistora z roku 2004. Na ŠTS v piatok išlo iba o výšku trestu. Vypovedala znalkyňa, ktorá potvrdila, že do istej miery je schopný resocializácie. Od roku 2007 ho vyšetrovala päťkrát.

 

„Rozhodnutie nás neprekvapilo, pretože všetky signály, ktoré sme od začiatku verejného zasadnutia mali, smerovali k takému rozhodnutiu. Podali sme odvolanie, bude teda na NS SR, ako sa s tým vysporiada. Môj klient je nevinný v tejto veci. Malo by sa postupovať tak, že táto vec bude v tomto zložení senátu opätovne prejednaná od začiatku, teda všetky dôkazy, a až následne môže byť rozhodnutie o tom, aký bude trest za vinu alebo nevinu, ktorá by mala byť preukázaná,“ reagoval po verdikte obhajca Milan Kuzma.

 

Zdôraznil, že výchovný účel trestu bol už dávno vykonaný. Jeho klient má podľa neho navyše veľmi silné väzby na rodinu.

 

Možno vás zaujme: Japonsko vyhostí ôsmich ruských diplomatov a predstaviteľovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies