VIDEO: Babiš, Bartoš i Fiala odvolili. Miloš Zeman poslal Čechom odkaz

NETKY.SK • 8 Október 2021, 19:52 • 2 min
VIDEO: Babiš, Bartoš i Fiala odvolili. Miloš Zeman poslal Čechom odkaz

BRATISLAVA - V Českej republike sa v piatok a sobotu konajú voľby do Poslaneckej snemovne, dolnej komory českého parlamentu. Viacerí poprední politici svoje hlasovanie zachytili na sociálnych sieťach.

slovakia

left justify in out

Premiér Andrej Babiš z hnutia ANO volil na Mestskom úrade v Lovosiciach. Sprevádzali ho manželka Monika a 21-ročná dcéra Vivien

 

 

Novinárom povedal, že mu zatiaľ nikto nepovedal, že by sa v nedeľu nemal stretnúť s prezidentom Milošom Zemanom, ktorý má zdravotné problémy a odvolil na zámku v Lánoch. 

 

Hlava krajiny pri tejto príležitosti poslala Čechom odkaz a niekoľko aktuálnych fotografií. "Vážené spoluobčianky, vážení spoluobčania, splnil som si svoju občiansku povinnosť a na zámku v Lánoch som odvolil v parlamentných voľbách. Prosím, nezabudnite voliť, je to dôležité! Obetujte chvíľku času pre seba a našu republiku. A veľmi ďakujem Vám všetkým, ktorí na mňa myslíte! Váš, Miloš Zeman," napísal. 

 

 

Šéf koalície SPOLU a predseda ODS Petr Fiala volil v Brne. Ako vyhlásil, Česká republika je na križovatke a teraz má jedinečnú šancu ukončiť 8 rokov populistickej vlády. 

 

Markéta Pekarová Adamová z TOP 09 odovzdala hlas v Prahe, rovnako ako predseda SPD Tomio OkamuraPredseda Pirátskej strany Ivan Bartoš tak urobil v Ústí nad Labem.

 

 

Minister vnútra a šéf ČSSD Jan Hamáček prišiel na základnú školu v meste Mladá Boleslav. Predseda KSČM Vojtěch Filip vhodil svoj hlas do urny v rodnom meste České Budějovice. 

 

Volebné obvody hlásia pomerne vysoký záujem zo strany voličov. Doteraz odovzdala hlas približne pätina z nich. Niekde sa tvorili aj rady. V sobotu budú volebné miestnosti otvorené od 8:00 do 14:00. 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies