Hlavné mesto sa bude musieť vysporiadať s obrovskými výpadkami príjmov, tvrdí Vallo

NETKY.SK • 3 Január 2023, 09:45 • 2 min
Hlavné mesto sa bude musieť vysporiadať s obrovskými výpadkami príjmov, tvrdí Vallo

BRATISLAVA - Legislatívne zmeny, ako je daňový bonus, či zvýšené príplatky za prácu v noci a cez víkend spôsobili, že Bratislava sa bude musieť vysporiadať s obrovskými výpadkami príjmov.

slovakia

left justify in out

Primátor hlavného mesta Matúš Vallo v rozhovore pre agentúru SITA uviedol, že Bratislavu čaká rozpočtovo ťažký rok. „Nebudeme mať v rozpočte priestor na žiadne nové investície z vlastných zdrojov - do cyklotrás, verejných priestorov či športovej infraštruktúry," zdôraznil s tým, že na veľké rozbehnuté projekty budú musieť hľadať externé zdroje príjmov.

Primátor poznamenal, že aj napriek tomu chcú systematicky zvyšovať kvalitu života v Bratislave, čo sa dotýka viacerých oblastí – verejného priestoru, mobility, životného prostredia, nájomného bývania a podobne. „Aj naďalej chcem spravovať mesto transparentne a udržateľne, chceme pokračovať v otvorenej komunikácií a v pravidelnom informovaní obyvateliek a obyvateľov o tom, čo robíme a prečo to robíme. Mojou prioritou je, aby sa v Bratislave cítili ľudia bezpečne a aby žili v kvalitnom, rešpektujúcom meste," doplnil Vallo.
 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies