Apple možno vybaví svoje slúchadlá kamerami. Na čo budú slúžiť?

NETKY.SK • 9 Júl 2024, 11:33 • 2 min
Apple možno vybaví svoje slúchadlá kamerami. Na čo budú slúžiť?

CUPERTINO - Podľa nových informácií by spoločnosť Apple mohla do niekoľkých rokov osadiť niektorý z chystaných modelov slúchadiel AirPods kamerkami. Nič si s nimi však fotiť nebudete, slúžiť majú na zlepšenie ovládania.

slovakia

left justify in out

Populárne slúchadlá AirPods sa možno v budúcnosti dočkajú celkom zásadnej novinky, tvrdí popredný analytik Ming-Chi Kuo. V slúchadlách by sa totiž niekedy okolo roku 2026 mohli objaviť zabudované kamerky. Na fotenie selfies vo vnútri uší však nebudú, namiesto toho budú využívať infračervené snímanie na určenie pohybu hlavy a objektov okolo nej. To má zlepšiť ovládanie ale aj vylepšiť zvukový prejav.

Infračervené kamerky v slúchadlách by mali obzvlášť vylepšiť užívateľský zážitok pri používaní v spojení s okuliarmi pre virtuálnu realitu Apple Vision Pro. Slúchadlá by mali byť schopné lepšie vnímať priestor okolo nich a ponúknuť tak presnejší priestorový zvuk. A ešte lepšie by to potom fungovalo v prípade, keby ste práve sledovali priestorové video v okuliaroch Vision Pro, tvrdí Kuo.

Novinka by však nebola zameraná len na majiteľa novej virtuálnej reality. Praktickejším využitím pre širší okruh zákazníkov by mohlo byť napríklad to, že kamerky by sledovali pohyb vašich rúk a mohli by tak rozpoznávať gestá, ktoré by zodpovedali rôznym povelom. Ovládať hlasitosť, preskakovať v albume medzi jednotlivými skladbami by ste tak mohli mávnutím ruky, bez nutnosti siahať priamo na samotné slúchadlo alebo vyberať mobil z vrecka.

Apple má ohľadom ovládania zariadenia gestami pohybu rúk už niekoľko patentov. Podobnú vec koniec koncov už využívajú majitelia najnovších hodiniek Apple Watch, ktoré tiež možno čiastočne ovládať pomocou špeciálneho gesta rúk bez priamej interakcie s displejom hodiniek. Tu to však nezariaďuje infračervená kamera, ale spolupráca akcelerometra a gyroskopu so strojovým učením.

Podľa Kua je už v pláne začať v továrňach Foxconnu vyrábať také infračervené senzory prispôsobené pre použitie v slúchadlách. Výrobca by mal byť schopný ročne vyprodukovať asi 18 až 20 miliónov senzorov. Tie by potom odhadom za dva roky zamierili do nových slúchadiel.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Android Authority, Foto: Beebom / Mohit Singh
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies