Letné cestovanie so Železničnou spoločnosťou Slovensko je tu!

NETKY.SK • 7 Júl 2024, 17:03 • 2 min
Letné cestovanie so Železničnou spoločnosťou Slovensko je tu!

BRATISLAVA - Naplánujte si dovolenku na Slovensku a spoznajte počas leta rôznorodé prírodné zákutia či historické pamiatky. Navštívte zaujímavé podujatia alebo akvaparky a rozcestujte sa ekologickou dopravou, vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko. Cez leto ušetríte s populárnou letnou ponukou celosieťových cestovných lístkov SLOVAK. Za zvýhodnené ceny môžete cestovať počas celých letných prázdnin do 31. augusta.

slovakia

left justify in out

Výhodou je, že čím viac cestujete, tým viac ušetríte. Za týždenný alebo mesačný lístok zaplatíte raz a potom môžete neobmedzene cestovať vo všetkých vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko v 2. vozňovej triede na celom Slovensku. Minulý rok túto možnosť využilo až 3 000 spokojných zákazníkov.

Okrem lístkov SLOVAK podporia domáci cestovný ruch aj sezónne posilnené vlaky, ktoré v letných mesiacoch dopĺňajú štandardné spoje v cestovnom poriadku a motivujú k spoznávaniu krás Slovenska. Kam všade vás tieto vlaky dopravia nájdete na webe Železničnej spoločnosti Slovensko.

"Cestovanie vlakom ponúka pohodlie, bezpečnosť, šetrnosť k životnému prostrediu, možnosť vyhnúť sa dopravným zápcham a využiť čas na relaxáciu alebo prácu. Vlani sme v letných mesiacoch prepravili celkom 18,6 milióna cestujúcich, čo predstavuje nárast oproti predošlej letnej sezóne o približne 5 %," uviedol generálny riaditeľ ZSSK, Peter Helexa.

"Najvyťaženejšími úsekmi aj počas prázdnin sú už tradične úseky okolo krajských miest a hlavného mesta Bratislavy. V roku 2023 sme počas letnej sezóny vypravili viacero sezónnych spojení, ktoré zvýšili atraktivitu železničnej dopravy nielen pri pravidelných cestách, ale aj pri objavovaní nových miest, či už obľubujete kúpele, turistiku, históriu alebo spoznávanie regiónov," dodal. 

"V roku 2024 pokračujeme vo vytvorenej tradícii a k pravidelným vlakom zavádzame sezónne spojenia výletných vlakov do vyhľadávaných lokalít ako sú Banská Štiavnica, Stará Ľubovňa a tradične aj do oblastí v Slovenskom raji a vo Vysokých Tatrách," uzavrel Helexa.

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá.

ZSSK realizuje priemerne 1 723 vlakov denne, z toho 8 IC vlakov, 273 ostatných diaľkových vlakov a 1 442 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje v 705 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2 840 kilometroch tratí na Slovensku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: ZSSK, Foto: touchit.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies