Angelina Jolieová prišla na návštevu sýrskych táborov

NETKY.SK • 11 September 2012, 06:56 • 2 min
Angelina Jolieová prišla na návštevu sýrskych táborov

Angelina Jolieová prišla na návštevu sýrskych táborov - Politika Osobitná vyslankyňa Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Angelina Jolieová prišla v pondelok do Jordánska, aby navštívila Sýrčanov, ktorí ušli pred občianskou vojnou v ich kraji

slovakia

left justify in out

img

Osobitná vyslankyňa Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Angelina Jolieová prišla v pondelok do Jordánska, aby navštívila Sýrčanov, ktorí ušli pred občianskou vojnou v ich krajine.
      Hovorca UNHCR Ali Bebe informoval, že hollywoodska hviezda navštívi dnes prvý jordánsky stanový tábor pre sýrskych utečencov.
      Bude ju sprevádzať šéf UNHCR António Guterres a jordánsky minister zahraničných vecí Násir Džúdí. Pôjdu sa pozrieť do tábora Zatari, v ktorom je približne 27.000 Sýrčanov.
      V Jordánsku prichýlili viac ako 185.000 sýrskych utečencov - najviac v regióne.
      UNHCR v apríli povýšil Jolieovú z vyslankyne dobrej vôle na osobitnú vyslankyňu vzhľadom na jej prácu pre túto agentúru. Herečka prispela piatimi miliónmi dolárov (3,91 mil. eur) na snahy OSN o pomoc utečencom na celom svete.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies