Štvrtou dávkou vakcíny sa už zaočkovalo niekoľko tisíc ľudí

NETKY.SK • 5 August 2022, 16:42 • 2 min
Štvrtou dávkou vakcíny sa už zaočkovalo niekoľko tisíc ľudí

BRATISLAVA – Štvrtou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je už zaočkovaných 5 263 ľudí nad 50 rokov, tiež 2 679 imunokompromitovaných pacientov starších ako 18 rokov.

slovakia

left justify in out

Pre TASR to potvrdila riaditeľka sekcie marketingu a komunikácie Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Daničová. Ďalších 1 463 záujemcov v kategórii nad 50 rokov a 843 imunokompromitovaných osôb nad 18 rokov už má priradený termín na očkovanie 4. dávkou vakcíny. „V skupine od 12 do 18 rokov neevidujeme zatiaľ ani jednu registráciu na očkovanie,“ doplnila Daničová.

 

img

       

Počet nenaplánovaných čakateľov, teda záujemcov, ktorí nemajú priradení termín, aktuálne podľa Daničovej nie je možné vyčísliť z dôvodu stále prebiehajúcej migrácie systémov NCZI.

 

img

      

Štvrtou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sa na Slovensku môžu očkovať ľudia starší ako 50 rokov, imunokompromitovaní pacienti nad 18 rokov a od minulého týždňa aj imunokompromitované osoby od 12 rokov. Očkovanie je podľa rezortu zdravotníctva najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia, hospitalizáciou či úmrtím. Záujemcovia sa môžu registrovať prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk alebo využiť možnosť očkovania bez registrácie.

 

Možno vás zaujme: Chorvátsko zatiaľ zaznamenalo desať prípadov opičích kiahnítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies