Vláda by mala ešte raz prehodnotiť opatrenia súvisiace s návštevou pápeža, tvrdí KDH

NETKY.SK • 24 August 2021, 10:47 • 2 min
Vláda by mala ešte raz prehodnotiť opatrenia súvisiace s návštevou pápeža, tvrdí KDH

Podľa KDH sú podmienky pre stretnutie so Svätým Otcom nastavené nespravodlivo. Možnosť stretnúť sa s nim na Slovensku by mali mať všetci veriaci tak, ako je tomu aj v okolitých krajinách.

slovakia

left justify in out

Vláda by mala ešte raz prehodnotiť opatrenia súvisiace so septembrovou návštevou pápeža Františka. Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa hnutia Lenka Halamová. Podľa KDH sú aktuálne nastavené podmienky návštevy Svätého Otca na Slovensku neférové voči nezaočkovaným ľuďom a iba prehlbujú zbytočné napätie v spoločnosti.

Podľa hnutia je napríklad neférové, že na olympijskú hokejovú kvalifikáciu v interiéri štadióna Ondreja Nepelu môže prísť 7 500 divákov, pričom nemusia byť zaočkovaní a stačí im aj negatívny PCR alebo LAMP test nie starší ako 72 hodín alebo negatívny antigénový test nie starší ako 48 hodín. Na stretnutie s pápežom, ktoré sa koná v exteriéri, pritom môžu prísť iba zaočkovaní ľudia.

„Ak existuje cesta, ako umožniť aj nezaočkovaným občanom stretnúť sa s pápežom tak, aby bola zachovaná bezpečnosť všetkých účastníkov, vláda v spolupráci s odborníkmi by sa ju mali pokúsiť ešte raz nájsť," povedal predseda KDH Milan Majerský.

Situácii podľa neho neprospieva ani fakt, že kým na Slovensku platia pre stretnutie s hlavou rímskokatolíckej cirkvi prísne opatrenia, v susednom Maďarsku vláda všetky opatrenia uvoľnila. Nezaočkovaní Slováci sa tak doma stretnutia s pápežom zúčastniť nemôžu, hneď v susediacej krajine však áno. Podľa KDH sú tak podmienky pre masové podujatia veľmi nejednotné, nespravodlivo odlišné a vláda by mala zapracovať na ich zjednotení.

Úrad vlády v reakcii pre agentúru SITA uviedol, že ak by vláda pristúpila k prehodnoteniu podmienok stretnutia, bude o tom informovať. „Treba zdôrazniť, že platia stále pravidlá, o ktorých už bolo rozhodnuté. V každom prípade, opatrenia platné na hromadných podujatiach má v rukách ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva,“ dodala hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies