Ak Twitter nezmaže niektoré príspevky, Rusko ho zablokuje

NETKY.SK • 17 Marec 2021, 06:20 • 2 min
Ak Twitter nezmaže niektoré príspevky, Rusko ho zablokuje

Rusko hrozí zablokovaním sociálnej siete v prípade, že neodstráni zakázaný obsah, ktorý je v Rusku zakázaný.

slovakia

left justify in out

 

 Oznámil to v utorok ruský orgán pre dohľad nad médiami Roskomnadzor. Úrad už minulý týždeň nariadil spomaliť rýchlosť sociálnej a mikroblogovacej siete. Argumentoval tým, že neodstránila zhruba 3-tisíc príspevkov súvisiacich so samovraždami, drogami a pornografiou.

V tom čase Roskomnadzor varoval Twitter, že pokiaľ nezmaže „nelegálny“ materiál, úplne ho zablokuje. Spoločnosť v reakcii na postup ruských úradov zdôraznila, že v oblasti zneužívania detí, propagácie samovrážd a predaja drog uplatňuje politiku nulovej tolerancie. Šéf Roskomnadzoru Vadim Subbotin však tvrdí, že Twitter nesplnil požiadavky ruských úradov.

 

Súvisiaci článok: Instagram bojuje proti zneužívaniu detí a spúšťa nové obmedzenia


„Twitter na naše požiadavky primerane nereagoval. Ak budú veci takto pokračovať, za mesiac ho zablokujeme,“ povedal Subbotin podľa ruskej agentúry Interfax. Úrad podľa neho doteraz zo strany Twitteru neregistruje konkrétne kroky smerujúce k odstráneniu zakázaného obsahu.

Twitter je šieste najväčšie sociálne médium v Rusku a značne ho používajú opozičné osobnosti, vrátane uväzneného Alexeja Navaľného. Keď sa v Rusku konali protesty proti jeho väzbe, Roskomnadzor varoval Twitter, TikTok, Facebook a ďalšie sociálne siete pred pokutami, ak nezmažú príspevky vyzývajúce mladých ľudí na účasť. Ruské úrady v marci oznámili, že za neodstránenie takýchto príspevkov žalujú Twitter a ďalšie štyri sociálne médiá.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies