Agentúry Xinhua a Belga podpísali memorandum na podporu spolupráce

NETKY.SK • 19 Jún 2024, 11:35 • 2 min
Agentúry Xinhua a Belga podpísali memorandum na podporu spolupráce

BRUSEL - Prezident tlačovej agentúry Xinhua Fu Hua podpísal v utorok v Bruseli memorandum o porozumení (MoU) s Patrickom Lacroixom, generálnym riaditeľom belgickej tlačovej agentúry Belga, v snahe prehĺbiť spoluprácu medzi oboma agentúrami.

slovakia

left justify in out

"Belga je dôležitým partnerom Xinhua," povedal Fu. Počnúc týmto memorandom o porozumení budú Xinhua a Belga ďalej prehlbovať praktickú spoluprácu a posúvať bilaterálne väzby na novú úroveň, dodal.

Fu vyjadril nádej, že obe tlačové agentúry budú spolupracovať, aby rozprávali presvedčivé príbehy o priateľstve medzi Čínou a Belgickom, posilnili technickú výmenu v oblasti umelej inteligencie a konvergencie médií a spoločne vytvorili viac spravodajských produktov s medzinárodným vplyvom.

Lacroix privítal Fuovu návštevu a povedal, že Belga a Xinhua majú dlhú históriu väzieb a majú široké vyhliadky na spoluprácu. Podpis memoranda o porozumení zanechá silnú stopu v histórii výmen medzi oboma agentúrami, dodal.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Xinhua, Foto: Xinhua / Zhao Dingzhe
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies