Leteckú linku Piešťany – Tel Aviv využijú aj cestujúci zo Slovenska

NETKY.SK • 27 Marec 2023, 10:30 • 2 min
Leteckú linku Piešťany – Tel Aviv využijú aj cestujúci zo Slovenska

TRNAVA - Letisko Piešťany bude od 19. apríla poskytovať novú leteckú linku medzi Piešťanmi a Tel Avivom. TASR o tom informoval Martin Palkovič z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj.

slovakia

left justify in out

Nová letecká linka nebude iba vstupnou bránou pre turistov z Izraela do Trnavského kraja. "Letenky sú k dispozícii aj pre cestujúcich zo Slovenska, ktorí chcú objaviť Izrael, jeho kultúru či miesta spojené s koreňmi kresťanstva. Okrem toho sa bude v lete z Piešťan lietať aj do prázdninových destinácií v Egypte a Turecku. Potvrdzuje sa, že zachrániť a rozlietať letisko malo zmysel," povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič.

 

img

 

Lietadlo pre 180 pasažierov z Tel Avivu pristane v kúpeľnom meste vždy v stredu o 18.10 h, odlety do Izraela sú plánované na 19.25 h. Let trvá približne 3,5 hodiny. Záujemcovia si môžu letenky kúpiť cez viaceré internetové rezervačné systémy. "Mať medzinárodné letisko v regióne je pre incomingový cestovný ruch výhodou. Touto linkou však otvárame aj ďalšie príležitosti pre slovenský podnikateľský sektor. Cestovné kancelárie majú možnosť vytvárať balíky zaujímavé pre slovenských dovolenkárov a pútnikov do Svätej zeme, ktorých súčasťou sú aj letenky na linke Piešťany – Izrael," doplnila riaditeľka KOCR Trnavský kraj Agáta Mikulová.

 

img

 

Piešťanské letisko prispeje k zvýšeniu počtu návštevníkov z Izraela v Trnavskom kraji, kde pred pandémiou práve oni patrili po Čechoch a Nemcoch počtom prenocovaní k najčastejším zahraničným hosťom. "V roku 2022 zaznamenal Štatistický úrad SR nárast počtu izraelských turistov. Do Trnavského kraja ich zavítalo 2854, pričom rok predtým ich bolo iba 558. V hoteloch a penziónoch strávili vlani dohromady 33.561 nocí," informoval Palkovič.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies