Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Je to jednoznačne Boh, čo koná nemožné
Je to jednoznačne Boh, čo koná nemožné
21.01.2021 07:44 Zaujímavosti
Zaspala ako maturantka, zobudila sa ako bábätko
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2021 07:44 Zaujímavosti

Zaspala ako maturantka, zobudila sa ako bábätkoBolo to celkom obyčajné ráno. Nič nenasvedčovalo tomu, že sa má niečí život ocitnúť v troskách. Ale koniec koncov, tak to býva vždy - zmena sa dostaví, keď na ňu nie je nikto pripravený. Došlo k nehode.


Nič nenasvedčovalo tomu, že sa má niečí život ocitnúť v troskách. Ale koniec koncov, tak to býva vždy - zmena sa dostaví, keď na ňu nie je nikto pripravený. 

Došlo k nehode. Naštartovala auto, spokojne sa posadila a zamierila k budove školy. Študovala v maturitnom ročníku, mal to byť pamätný a významný rok. Do cieľa sa však  nedostala. Stala sa obeťou nehody a okamžite bola prevezená do nemocnice. Nevnímala vôbec nič, upadla do kómy. Lekári ju presúvali  od jedného prístroja k druhému, aby zistili, čo presne sa deje v jej tele. Napokon prišli na diagnózu s názvom difúzne axonálne poranenie mozgu. V hrubej forme, teda takej, aby jej porozumel každý, to znamená, že jej mozog bol skrz-naskrz pomliaždený a šanca, že sa ešte niekedy preberie z kómy bola minimálna.Zostala im len jedna možnosť.

 

 

Priam hrôzostrašná vyhliadka priviedla rodinu a jej priateľov ešte bližšie k Bohu. Všetci sa za ňu kolektívne modlili, na facebooku bola vytvorená reťaz a označilo sa kto a kedy bude prosiť Boha o zázrak. Na jej podporu dokonca vznikli tričká, na ktorých bolo vytlačené, čo sa stalo, a tak sa pridávali aj cudzí ľudia, čo boli ochotní pristupovať k Stvoriteľovi s vrúcnou prosbou.
Trvalo to osem dní a ona sa napokon prebudila. Bolo to ťažké. Pochopiteľne,čas po prebudení bol náročný, bolo potrebné sa so všeličím vyrovnať a vzbudiť v sebe bojovnosť.

„Nepamätám si presne na všetko, čo sa stalo v deň, keď som otvorila oči. Mala som pocit, akoby som mala vygumovaný mozog. Moje prvé spomienky sa točia okolo nového života v rehabilitačnom centre, no aj to sú skôr len také hmlisté tiene spomienok. Pamätám si len slzy, milé sestry a terapeutov, nič iné," hovorí dievčina, ktorá je dôkazom toho, že zázrak sa udiať môže a to aj vtedy, keď medicína vraví úplný opak.
Šesť týždňov neotvorila ústa, učila sa chodiť, starať sa o seba a postupne sa oboznamovala s rečou. Zaspala ako maturantka a po kóme sa zobudila ako bábätko.
Ona to, našťastie, všetko prekonala, vďaka čomu ju po istom období prepustili do domácej starostlivosti. No došlo k ďaľšiemu omylu. Než sa vrátila domov, zdravotný personál ju vystríhal, že jej život nebude ako predtým, že v škole bude značne zaostávať a má sa pripraviť na všetko. Avšak ona ľahko dobehla zameškané učivo, zmaturovala ako mala pôvodne v pláne, a v súčasnosti študuje na vysokej škole. Je to jednoznačne Boh, čo koná nemožné.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnasplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok