Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
18. sep. 2021Eugénia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
V Nemecku hrozí povinné očkovanie
V Nemecku hrozí povinné očkovanie
25.07.2021 15:53 Zahraničie
V Nemecku hrozí obmedzenie pohybu na verejnosti neočkovaným osobám
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.07.2021 15:53 Zahraničie

V Nemecku hrozí obmedzenie pohybu na verejnosti neočkovaným osobámNEMECKO - V Nemecku hrozí situácia, že očkovanie sa stane povinným. Znamenalo by to však, že návšteva reštaurácií, kín a štadiónov by už pre nezaočkovaných nebola možná ani s testom.


„Očkovaní ľudia budú mať určite viac slobody,“ povedal šéf Úradu spolkovej kancelárky Helge Braun. Napríklad návšteva reštaurácií, kín a štadiónov už pre nezaočkovaných nebude možná ani s testom.

 

 

Prečítajte si: Vo Francúzsku pritvrdili proti antivaxerom z radov zdravotníkov. Ak sa nedajú zaočkovať, budú znášať sankcie!

 

Nemecko má podľa Brauna povinnosť chrániť zdravie svojich obyvateľov. „K tomu patrí aj zdravotníctvo, ktoré nemusí v zime pre nápor covidových pacientov opäť odkladať operácie onkologických pacientov či operácie kĺbov,“ dodal.

 

Možno vás zaujme: Pri šírení delta variantu hrozí na Slovensku trojnásobok obetí oproti druhej vlne pandémie

 

Ak sa zvýši napríklad  výskyt ochorení v školách podľa ich očakávaní, bude veľmi ťažké zabrániť infekciám mimo školy. "Je mi to teda úplne jasné, musia byť očkovaní rodičia, učitelia, opatrovníci a vodiči školských autobusov. Ak sú zaočkované všetky tieto skupiny, riziko pre deti je nižšie," povedal tiež Braun. Povinnosť nosenia rúšok musí navyše dôsledne platiť v MHD aj na vyučovaní v školách, kde sa nedá dodržať dostatočne bezpečná vzdialenosť. Informoval portál tagesschau.de.

 

 

Braun bol za svoj prístup kritizovaný. „Zavedenie povinného očkovania by bolo zadnými vrátkami,“ uviedol pre noviny mediálnej skupiny Funke viceprezident FDP Wolfgang Kubicki. Takúto kategorizáciu považuje za „zjavne protiústavnú“. Informoval portál zdf.de.

 

Prečítajte si: Je to tu! Parlament schválil novelu zákona zvýhodňujúcu očkovaných

 

Minister z Bádenska-Württemberska, Winfried Kretschmann, považuje povinné očkovanie v ďalšom boji proti koronaj kríze za mysliteľné. "Neplánujeme povinné očkovanie. Vždy môžem vylúčiť povinné očkovanie," uviedol politik. Informoval o tom portál deutschland.de.

 

 

Je možné, že sa vyskytnú varianty, ktoré si to budú vyžadovať.“ Povedal, že by sa mohlo pokojne stať, že „v určitom okamihu povolíme očkovaným osobám iba určité oblasti a činnosti“. Ako príklad uviedol osýpky. „Pre denné stacionáre existuje aj požiadavka na očkovanie, pretože osýpky sú veľmi nákazlivé.“ Kretschmann už istý čas varuje pred štvrtou vlnou a voči jeseni a zime je dosť pesimistický.

 

Angela Merkelová síce pred pár dňami uviedla, že v Nemecku neplánuje zaviesť povinné očkovanie, pretože by to mohlo ohroziť dôveru verejnosti. Zdôraznila, že dáva prednosť dobrovoľnému a nie povinnému očkovaniu. „Myslím si, že dôveru si môžeme získať reklamou očkovania a tiež tým, že sa z vlastných skúseností stane vyslancom vakcíny čo najviac ľudí,“ dodala podľa portálu dw.com.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: deutschland.de/ dw.com/ tagesschau.de/ zdf.de/ Netky KP

Foto:  Unsplash/ WikipediaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok