NHL: Bäckström odohral s Ovečkinom 900. zápas a pokoril hranicu 900 bodov

NETKY.SK • 21 December 2019, 08:03 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejista Richard Pánik strelil svoj tretí gól v tejto sezóne NHL.

V noci na sobotu pomohol k triumfu Washingtonu Capitals na ľade New Jersey Devils 6:3. Dvadsaťosemročný krídelník sa presadil v 56. minúte, keď dosiahol šiesty zásah Caps. Pánik odohral celkovo 12:11 minúty a v tomto ročníku má na konte štyri kanadské body (3+1). Washington je s 55 bodmi na čele celej súťaže.

Hlavný podeľ na víťazstve Washingtonu mal Nicklas Bäckström, ktorý si pripísal po dva góly a asistencie. Švédsky útočník pokoril vo svojom 932. zápase v NHL métu 900 bodov (239+661) v základnej časti. "Cítim sa dobre, odkedy som sa vrátil po zranení. Musíte makať, potom prídu aj takéto zápasy," povedal podľa webu NHL Bäckström, ktorý od návratu na ľad 9. decembra nazbieral 9 bodov v piatich stretnutiach.

Číslo 900 rezonovalo aj v súvislosti s Alexandrom Ovečkinom, keď Bäckström s ruským kanonierom odohrali v jednom drese 900. duel v profilige. Podľa NHL Stats figurujú na 21. mieste v štatistike "dvojičiek", medzi aktívnymi hráčmi sú šiesti. Ovečkin míľnik "oslávil" gólom a asistenciou. "Je to skvelé, ani som nečakal, že sa mi to podarí. Je to zábava byť súčasťou tejto skvelej organizácie a hrať s takým fantastickým hráčom ako je Alex. Mám veľké šťastie," uviedol Bäckström. Na čele historického poradia sú Alex Delvecchio a Gordie Howe, ktorí spolu odohrali v rokoch 1951-1971 v Detroite 1353 duelov, spomedzi aktívnych hráčov sa najlepšie poznajú Duncan Keith a Brent Seabrook, tí majú na konte v Chicagu 1069 stretnutí.

Ústrednou postavou duelu Floridy s Dallasom bol Noel Acciari. Americký útočník prispel k domácemu triumfu "panterov" 7:4 hetrikom a asistenciou. Pre 28-ročného Acciariho to bol druhý trojgólový zápis za sebou. "Iba strieľam na bránku, dobré veci sa stávajú," skonštatoval hrdina zápasu. Pre ním sa v drese Floridy podarilo streliť hetrik v dvoch zápasoch za sebou iba Pavlovi Buremu vo februári 2001.

Štyri body nazbieral aj Jonathan Huberdeau (1+3), ktorý však vyzdvihol najmä svojho spoluhráča z druhej formácie Acciariho: "Je to šialené, podarila sa mu super vec."

V drese hostí odohral Andrej Sekera 17:28 minúty a pripísal si mínusový bod a dve trestné minúty.

Pittsburgh natiahol bodovú šnúru proti Edmontonu na devätnásť zápasov, keď zdolal Oilers 5:2. Ide o najdlhšiu šnúru proti jednému súperovi v histórii NHL.

sumáre:

FLORIDA PANTHERS - DALLAS STARS 7:4 (2:1, 5:1, 0:2)

Góly: 5. Huberdeau (Barkov, Yandle), 15. Stralman (Vatrano, Barkov), 22. Trocheck (Huberdeau, Acciari), 23. Sceviour (Toninato, Matheson), 28. Acciari (Trocheck, Huberdeau), 28. Acciari (Trocheck, Huberdeau), 32. Acciari (z tr. str.) - 14. Gurianov (Perry, Klingberg), 37. Seguin (Lindell, Hintz), 48. Seguin (Pavelski), 54. Ja. Benn (Heiskanen, Perry). Brankári: Bobrovskij - Bishop (28. Chudobin), strely na bránku: 33:31, 14.040 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - WASHINGTON CAPITALS 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Góly: 4. Palmieri (Hischier, Subban), 25. Coleman (Gusev), 60. Wood (Severson, Gusev) – 19. Ovečkin (Bäckström, Wilson), 20. Bäckström (Carlson, Wilson), 40. Bäckström (Orlov, Ovečkin), 41. Carlson (Kempný, Bäckström), 47. Siegenthaler (Gudas, Dowd), 56. PÁNIK (Eller, Hagelin). Brankári: Blackwood (50. Senn) - Samsonov, strely na bránku: 27:29, 15.021 divákov.

NEW YORK RANGERS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)

Góly: 15. Skjei (Zibanejad, Kreider), 18. R. Strome (Panarin, Bučněvič), 26. Bučněvič (M. Staal, DeAngelo) – 10. Engvall (Holl, Michejev), 12. Nylander (Kapanen), 23. Marner (Matthews, Nylander), 43. Nylander (Matthews, Dermott), 43. Marner, 57. I. Michejev (Kerfoot). Brankári: Georgijev - Andersen, strely na bránku: 22:40, 16.909 divákov.

EDMONTON OILERS - PITTSBURGH PENGUINS 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Góly: 27. Kassian (Nurse, Bear), 40. Sheahan (Archibald) – 8. Ruhwedel (Kahun, Aston-Reese), 13. Blandisi (Aston-Reese, M. Pettersson), 36. McCann, 41. Letang (Malkin, Rust), 58. Tanev (M. Pettersson, Blueger). Brankári: Smith - Jarry, strely na bránku: 28:26, 18.347 divákov.

Slováci v akcii:

Richard Pánik (Washington) 12:11 1 0 1 0 2 0

Andrej Sekera (Dallas) 17:28 0 0 0 -1 1 2

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/