Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Ján Mičovský, minister poľnohospodárstva SR
Ján Mičovský, minister poľnohospodárstva SR
18.01.2021 15:21 Domov
Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora spolu s Jánom Mičovským sú za prednostné očkovanie agropotravinárov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.01.2021 15:21 Domov

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora spolu s Jánom Mičovským sú za prednostné očkovanie agropotravinárovPodľa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory by prospelo plynulej výrobe potravín a starostlivosti o hospodárske zvieratá ak by bolo očkovanie poľnohospodárov a potravinárov prednostné.


Podľa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory by prospelo plynulej výrobe potravín a starostlivosti o hospodárske zvieratá ak by bolo očkovanie poľnohospodárov a potravinárov prednostné. 

 

 

Jednou z kľúčových oblastí, na ktorú by sa malo Slovensko sústrediť počas druhej vlny pandémie, je ochrana zdravia obyvateľstva a potreba zabezpečiť plynulú výrobu potravín z farmy na stôl. Preto komora súhlasí s iniciatívou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského prednostne zaočkovať vybrané kategórie ľudí pracujúcich v oblasti veterinárnej kontroly potravín a zamestnancov subjektov hospodárskej mobilizácie v pôsobnosti ministerstva.

 

 

Medzi prioritné kategórie zamestnancov rezortu zaraďujeme nasledovné skupiny pracovníkov:

inšpektori kontroly potravín, veterinárni lekári, fytosanitárni inšpektori, zamestnanci Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR a regionálnych veterinárnych a potravinových správ,
zamestnanci subjektov hospodárskej mobilizácie v pôsobnosti ministerstva. Z tejto skupiny považujem za potrebné prednostne očkovať  cca 15 000 pracovníkov,"
zverejnil na sociálnej sieti Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský.

„Ideálne by bolo, aby sa k vakcínam dostali aj ľudia, ktorí pôsobia aj priamo v poľnohospodárskej prvovýrobe, teda v poľnohospodárskych podnikoch, na družstvách, v oblasti živočíšnej výroby či rastlinnej výroby. Tlak dovážaných potravín je každý mesiac silnejší. Nemôžeme si preto dovoliť ani najmenšie zaváhanie a akýmkoľvek spôsobom ohroziť stabilitu domácej výroby potravín a chovu zvierat," uviedol v reakcii na aktivitu ministerstva pôdohospodárstva predseda komory Emil Macho.

Prednostné očkovanie by tak bolo podľa komory po schválení novely zákona o kritickej infraštruktúre, vďaka ktorej sa pôdohospodárstvo dostalo medzi sektory kritickej infraštruktúry, ďalším pozitívnym krokom v boji s následkami pandémie.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Fb Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Pxhere/ Fb Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok