Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. jún. 2023Medard
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Redaktorka Veronika Bednárová, o ktorej článok je, v strižni v RTVS
Redaktorka Veronika Bednárová, o ktorej článok je, v strižni v RTVS
28.03.2023 10:00 Domov
SKUTOČNÝ PRÍBEH Toto našiel v matkinej izbe niekoľko mesiacov po jej smrti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.03.2023 10:00 Domov

SKUTOČNÝ PRÍBEH Toto našiel v matkinej izbe niekoľko mesiacov po jej smrtiAsi nie je väčšie puto ako to, čo sa rodí medzi rodičom a jeho dieťaťom. Áno, aj manželia či partneri sa ľúbia a mali by sa ľúbiť vytrvalo a za každých okolností, aj priatelia si sú blízki, aj súrodenci by sa mali pozdvihnúť, keď jeden spadne a zostane ležať na zemi, ale predsa len je niečo iné, keď matka vynosí, porodí a vychováva dieťa. No a o jednej matke a synovi je aj nasledujúci príbeh, neobyčajne obyčajný, aj srdcervúci a je v ňom niečo zvláštne.


Bolo to tak, že žena porodila syna, s láskou sa o neho starala, a to aj napriek práci, ktorá si vyžadovala jej plné sústredenie.

 

V rámci budovania si kariéry sa stretávala s viacerými ľuďmi, vznešenými a chudobnými, jednoducho s takými, ktorých jej život privial na chodník.

 

Smrť

 

Raz, vtedy spoznala nejakú vešticu, jej vyveštila, že vraj zomrie nejakou strašnou smrťou. Asi utopením.

Jej syn to vtedy počul, a keďže bol mladší a o matku sa, prirodzene, bál, zaumienil si, že na ňu viac dohliadne. Len predstava, že by sa jej prihodilo niečo zlé, bola neznesiteľná, a tak robil všetko, aby ju uchránil.

 

Vitamíny

 

K jeho pravidelnému dohliadaniu nad zdravím svojej matky sa zaradilo podávanie vitamínov, všetkých možných aj nemožných. Nezáležalo na tom, či boli drahé, či ich bolo potrebné dlhšie zháňať, vitamíny jednoducho nesmeli chýbať.

 

Mame ich podal, samozrejme, s inštrukciami, ako ich má užívať, v akom množstve a v ktorom čase je to najlepšie. Po istom období ho zaujímalo, ako sa jej zdravotne vodí, či teda zaberajú, a tak sa jej to aj spýtal.

 

„A pomáhajú ti tie vitamíny?“

 

Matka horlivo prikývla, celá usmiata.

„Áno, pomáhajú a ešte ako. Nikdy som sa necítila lepšie.“

 

Syn ani nemohol byť šťastnejší, stálo to za to, ak sú učinky také pozitívne.

 

Nehoda

 

Neskôr sa udialo niečo tragické a žena zahynula počas dopravnej nehody. Cestou na filmovačku relácie o Rómoch, ktorých mala tak veľmi rada.  Pravdaže, nijaká veštica s tým nemala nič spoločné, na vine boli iné nedostatky, technický stav vozidla a zlá vozovka,  ale to by bol zasa iný príbeh.

 

Pre chlapca to bola rana, veľká a boľavá. Niekoľko mesiacov sa vyhýbal izbe, v ktorej ona spávala, musel sa najskôr vyrovnať s tým, čo sa stalo, musel sa uzdravovať vnútorne a zvykať si, že vo dverách sa už jeho mama neobjaví a nepozdraví ho.

 

Našiel

 

Niekoľko mesiacov uplynulo a on sa odvážne rozhodol, že sa poobzerá po jej izbe. Už bol pripravený čeliť svojim pocitom. Vstúpil dnu, nadýchol sa a zrazu mu do oka udreli fľaše. Tak veľa fliaš. V duchu sa spytoval, čo v nich asi mala, zvedavosť ho nenechala na pokoji, a tak aj nazrel a zistil, že v nich nebolo nič iné ako tie slávne vitamíny.

 

Mama si nedala ani jeden jediný, ale z lásky k synovi a jeho obavám predstierala, že tak robí, dokonca tvrdila, že jej to nesmierne pomáha.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Jozef HardošNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok