Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. aug. 2020Mojmír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky Juraj Tkáč, primátor mesta Svätý Jur Šimon Gabura, podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
Zľava generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky Juraj Tkáč, primátor mesta Svätý Jur Šimon Gabura, podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
01.08.2019 15:29 Domov
REPORTÁŽ: Slávnostne otvorenie nového terminálu vo Svätom Jure
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.08.2019 15:29 Domov

REPORTÁŽ: Slávnostne otvorenie nového terminálu vo Svätom JureBRATISLAVA - Nový projekt, ktorý sa zrealizoval vo Svätom Jure má za cieľ, aby obyvatelia používali verejnú dopravu pred individuálnou. Jedná sa najmä o to, aby cesty sa zredukoval počet vozidiel na cestách. Preprava vlastnými autami totiž zvyšuje emisie, ktoré sa následne dostávajú do vzduchu.


"Mnohým z nás prekáža, že mestá sú plné automobilov a nevieme sa v nich hýbať. Individuálna doprava tiež produkuje emisie skleníkových plynov. Preto našu pozornosť sústreďujeme na verejnú dopravu, vďaka ktorej budeme mať v našich regiónoch menšie dopravné zápchy, čistejší vzduch aj menej hluku," uviedla na otvorení dopravného terminálu vo Svätom Jure Gabriela Matečná, podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

 

 

"Ku komfortnejšej jazde prispieva nielen modernizácia vozidlového parku, ale aj budovanie prestupných dopravných terminálov, ako je napríklad vo Svätom Jure. Ďalšie terminály v bratislavskej župe pribudnú v Šenkviciach aj Malackách." 

 

"Lepšie, ako stáť v kolóne na Račianskej ulici, je odviesť sa vlakom na hlavnú stanicu, do Nového Mesta alebo Petržalky. A to všetko v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, teda na jeden lístok vrátane prestupov," vyzval Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

 

 

"Kedysi tu bol zanedbaný priestor a dnes tu stojí moderný prestupný terminál, ktorý spája vlakovú, autobusovú, automobilovú aj cyklistickú dopravu. Okrem železničnej a autobusovej stanice a parkovísk pre automobily sme tu vybudovali aj cykloodpočívadlo s prestrešenými stojanmi na bicykle. Mesto tento priestor prepojilo aj s cyklotrasou Jurava," uviedol Šimon Gabura, primátor mesta Svätý Jur.  

 

 

Projekt sa podľa neho podarilo dotiahnuť do úspešného konca aj vďaka dobrej spolupráci mesta s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Bratislavskou župou a Železnicami Slovenskej republiky. Výstavba prestupného dopravného terminálu bola financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

 

Hlavným cieľom projektu bolo skvalitnenie infraštruktúry verejnej dopravy. Vybudované boli zastávky a parkovacie miesta pre autobusy, 58 parkovacích miest pre automobily a zázemie pre cyklistov vo forme prestrešených cyklostojanov umiestnených neďaleko železničného nástupištia. 

 

 

Celé územie je navyše bezbariérové. V predstaničnom priestore boli pre vyšší komfort vybudované prístrešky autobusových zastávok a osadený drobný mobiliár. Mesto Svätý Jur skvalitnilo a dobudovalo aj cesty a chodníky, pri ktorých pribudlo aj dostatok zelene v podobe nových stromov či trávnatých plôch. Celý areál je osvetlený a pod dohľadom bezpečnostných kamier. Náklady na projekt pochádzajú zo zdrojov EÚ a štátnej kasy. Ich celková výška sa vyšplhala na takmer 613 tisíc eur. 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky LČ

Foto:  netky MB, TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok