Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Marián Kotleba ohlásil 31. mája 2018 kandidatúru na prezidenta 2018. Oznámil to na tlačovej konferencií v sídle strany v Banskej Bystrici.
Marián Kotleba ohlásil 31. mája 2018 kandidatúru na prezidenta 2018. Oznámil to na tlačovej konferencií v sídle strany v Banskej Bystrici.
16.01.2019 13:12 Prezidentské voľby
Prezidentské voľby 2019: Marian Kotleba
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.01.2019 13:12 Prezidentské voľby

Prezidentské voľby 2019: Marian KotlebaBRATISLAVA-Marián Kotleba ohlásil 31. mája 2018 kandidatúru na prezidenta 2019. Oznámil to na tlačovej konferencií v sídle strany v Banskej Bystrici.


Marián Kotleba sa narodil 7. apríla 1977 v Banskej Bystrici. Je slovenským nacionalistickým a neonacistickým politikom, bývalým politikom Banskobystrického samosprávneho kraja, popredným predstaviteľom (volebným líderom) Ľudovej strany Naše Slovensko, poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, členom výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a bývalým pedagógom. Má manželku Frederiku Kotlebovú a syna.

V minulosti pôsobil ako vodca nacionalistického politického hnutia Slovenská pospolitosť (2003 – 2007), ktoré bolo v roku 2006 rozpustené najvyšším súdom pre jeho extrémistické politické tendencie a rozpor s ústavou.

 

Vyštudoval Strednú priemyselnú školu Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici

Pokračoval v štúdiu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde získal diplom v odbore pedagogika
V roku 2013 ukončil štúdium ekonómie na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela, kde získal titul inžinier ekonómie
Po vysokej škole pracoval na Športovom gymnáziu v BB.

 

V roku 2003 sa stal vodcom Slovenskej pospolitosti. Funkciu zastával do roku 2007. Vo voľbách VÚC v roku 2009 Marián Kotleba kandidoval na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Ako nezávislý kandidát získal štvrté miesto s 13 629 hlasmi (10,03 %). Do druhého kola nepostúpil. V komunálnych voľbách v roku 2010 získal v 7. banskobystrickom obvode 1 050 hlasov, čím sa stal 2. náhradníkom, tesne za Martinom Klusom.

 

V parlamentných voľbách v roku 2012 jeho strana ĽSNS získala 1,58 % hlasov a nedostala sa do parlamentu. Vo voľbách do VÚC v roku 2013 postúpil Marián Kotleba do 2. kola volieb predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja so ziskom 21,30 % platných hlasov, dovtedajší župan Vladimír Maňka získal prvé miesto. V 2. Kole bol zvolený za predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja so ziskom 71 397 (55,53 %) platných hlasov. V rovnakých voľbách  kandidoval tiež za poslanca. Získal 8 678 hlasov, čo bol druhý najlepší výsledok na Slovensku, viac dostal iba Jozséf Nagy v Trnavskom kraji.

Po zvolení Kotlebu za župana banskobystrického VÚC bolo odložené jeho uvedenie do úradu, lebo viacerí poslanci požiadali o odklad aktu poslaneckého sľubu z viacerých praktických príčin. Inaugurácia prebehla 20. decembra 2013, zúčastnilo sa jej viacero Kotlebových podporovateľov.

 

Kandidatúru na župana v novembrových krajských voľbách Kotleba verejnosti oznámil 31. augusta 2017. Jeho protikandidátom bol Ján Lunter. Vo voľbách získal Kotleba 47 502 hlasov (23,24 %) do županskej pozície. Kandidát Ján Lunter získal 99 169 (48,53 %) a bol zvolený za predsedu Banskobystrického kraja. V predošlých voľbách Kotleba v druhom kole získal 71 397 hlasov. V banskobystrickom mestskom obvode ho krúžkovalo sedem tisíc voličov, v minulých voľbách to bolo deväť tisíc. Kotleba sa však aj napriek tomu stal krajským poslancom, okrem Milana Uhríka jediným celoslovensky za svoju stranu.

Kotleba – kandidát na prezidenta – kandidatúra 2019

 

Marián Kotleba ohlásil 31. mája 2018 kandidatúru na prezidenta 2019. Oznámil to na tlačovej konferencií v sídle strany v Banskej Bystrici. 

 

„Nebolo ľahké akceptovať rozhodnutie strany, ktorá ma vyslala do boja o prezidentský palác a takú výzvu, ale cítim zodpovednosť voči budúcim generáciám a bez preháňania aj stupňujúcu podporu zo strany občanov. Som presvedčený, že našou úlohou nie je hľadať výhovorky a spôsoby, ako sa nedá, ale dať zo seba vždy maximum a plné nasadenie, aby Slovensko bolo lepšie,“ konštatoval Kotleba.

Dodal, že chce ponúknuť iný štýl politiky a hodnoty, než aké dnes symbolizuje prezidentský palác. Aj keď mal k dispozícií 15 poslaneckých podpisov, odmietal bojovať za kandidatúru pomocou nich.

 

„Prezidenta nevolia poslanci NR SR, ale občania. Od dnešného dňa začíname so zberom podpisov od občanov priamo v teréne,“ zdôraznil predseda ĽSNS.reklama


reklama


Zdroj: P.B.Netky.sk

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok