Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. máj. 2019Dušan
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.12.2018 11:11 Zaujímavosti
Poslúchali ste celý rok? Tak, šup, vyčistiť čižmy, bude chodiť Mikuláš!
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.12.2018 11:11 Zaujímavosti

Poslúchali ste celý rok? Tak, šup, vyčistiť čižmy, bude chodiť Mikuláš!Dnešná noc bude magická, Mikuláš sa chystá roznášať svoje darčeky.


Deň svätého Mikuláša milujú najmä deti. Na oknách či v topánkach sa im objavia balíčky plné sladkostí, ovocia i orieškov. V niektorých prípadoch sa tu ale nájde aj zemiak, cibuľa a uhlie. Všetko závisí od toho, ako ste sa po celý rok správali!

 

Svätý Mikuláš sa oslavuje 6. 12., avšak do domácností zavíta už v predvečer svojho dňa, respektíve počas noci, aby deti prekvapil hneď ráno. Kto ale Mikuláš vlastne bol?

 

Svätý Mikuláš bol biskup, ktorý sa narodil okolo roku 280-286 v Patare na južnom pobreží Malej Ázie. Pochádzal z dobre situovanej rodiny, ktorá mu zabezpečila kvalitnú výchovu a vzdelanie. Neskôr sa proti vôli svojho otca stal diakonom a kňazom, hoci mal byť vojakom. Pôsobil na juhu Turecka v meste Myra.

 

Rodičia mu zomreli, keď bol mladý a zanechali mu majetok, s akým mohol bez problémov prežiť život v hojnosti. On s ním ale naložil inak. Rozdal ho chudobným.

 

Mikuláša prezývali otcom sirôt, vdov a chudobných. Celý svoj život zasvätil dobročinnosti, staral sa aj o chorých. Hovorí sa, že pomohol trom chudobným sestrám a zachránil ich pred životom v otroctve alebo v nevestinci. Ženy sa nemohli vydať, pretože nemali na veno. Mikuláš postupne každej z nich počas noci dal na okno mešec plný mincí, čím ich vykúpil a oni sa vďaka tomu mohli vydať.

 

Na počesť tohto veľkého človeka sa v noci z 5. na 6. decembra obdarúvame aj my. Tento sviatok by mal niesť posolstvo „daruj bez toho, aby si očakával, že budeš obdarovaný“. Láska je totiž nezištná.

 reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok