Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. feb. 2019Lívia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.12.2018 11:11 Zaujímavosti
Poslúchali ste celý rok? Tak, šup, vyčistiť čižmy, bude chodiť Mikuláš!
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.12.2018 11:11 Zaujímavosti

Poslúchali ste celý rok? Tak, šup, vyčistiť čižmy, bude chodiť Mikuláš!Dnešná noc bude magická, Mikuláš sa chystá roznášať svoje darčeky.


Deň svätého Mikuláša milujú najmä deti. Na oknách či v topánkach sa im objavia balíčky plné sladkostí, ovocia i orieškov. V niektorých prípadoch sa tu ale nájde aj zemiak, cibuľa a uhlie. Všetko závisí od toho, ako ste sa po celý rok správali!

 

Svätý Mikuláš sa oslavuje 6. 12., avšak do domácností zavíta už v predvečer svojho dňa, respektíve počas noci, aby deti prekvapil hneď ráno. Kto ale Mikuláš vlastne bol?

 

Svätý Mikuláš bol biskup, ktorý sa narodil okolo roku 280-286 v Patare na južnom pobreží Malej Ázie. Pochádzal z dobre situovanej rodiny, ktorá mu zabezpečila kvalitnú výchovu a vzdelanie. Neskôr sa proti vôli svojho otca stal diakonom a kňazom, hoci mal byť vojakom. Pôsobil na juhu Turecka v meste Myra.

 

Rodičia mu zomreli, keď bol mladý a zanechali mu majetok, s akým mohol bez problémov prežiť život v hojnosti. On s ním ale naložil inak. Rozdal ho chudobným.

 

Mikuláša prezývali otcom sirôt, vdov a chudobných. Celý svoj život zasvätil dobročinnosti, staral sa aj o chorých. Hovorí sa, že pomohol trom chudobným sestrám a zachránil ich pred životom v otroctve alebo v nevestinci. Ženy sa nemohli vydať, pretože nemali na veno. Mikuláš postupne každej z nich počas noci dal na okno mešec plný mincí, čím ich vykúpil a oni sa vďaka tomu mohli vydať.

 

Na počesť tohto veľkého človeka sa v noci z 5. na 6. decembra obdarúvame aj my. Tento sviatok by mal niesť posolstvo „daruj bez toho, aby si očakával, že budeš obdarovaný“. Láska je totiž nezištná.

 reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok