Porto a Malaga v osemfinále, Real remizoval s Dortmundom

NETKY.SK • 7 November 2012, 09:57 • 2 min

Porto a Malaga v osemfinále, Real remizoval s Dortmundom - Futbal Liga majstrov má prvých osemfinalistov. Sú nimi FC Porto a FC Malaga.

Liga majstrov má prvých osemfinalistov. Sú nimi FC Porto a FC Malaga. Real zachránil bod za remízu až v posledných minútach zápasu.

Futbalisti Realu Madrid remizovali v utorňajšom zápase D-skupiny Ligy majstrov 2012/2013 doma s nemeckým šampiónom Borussiou Dortmund 2:2. Prvými osemfinalistami sa stali hráči FC Porto a FC Malaga.

Na štadióne Santiago Bernabeu bola Borussia v prvom polčase aktívna, do vedenia ju dostal exportnou strelou Marco Reus, no Pepe hlavičkou vyrovnal. V poslednej minúte prvého dejstva ale opäť hostia strhli vedenie na svoju stranu po vlastnom góle Arbeolu. V druhom polčase sa "biely balet" pokúšal zvrátiť vývoj, rozhodca mu neuznal gól, no dlho bol impotentný. Vyrovnať mohol Cristiano Ronaldo, ale skvelý zákrok vytiahol brankár Roman Weidenfeller. V 87. minúte však napokon vyrovnal Mesut Özil.

V Manchestri domáci výber talianskeho trénera Roberta Manciniho šokoval dvoma rýchlymi gólmi Siem de Jong v 10. a 17. minúte. Do polčasu za City stihol Yaya Toure znížiť a v 74. minúte Agüero vyrovnal na 2:2.

V C-skupine nastúpil v základnej zostave Zenitu Petrohrad na ihrisku Anderlechtu Brusel slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan a odohral celý zápas. Domáci išli do vedenia v 17. minúte, keď sa po kombinačnej akcii chladnokrvne presadil Dieumerci Mbokani a bol to víťazný zásah. V druhom súboji skupiny po 3. kole stopercentná Malaga viedla nad AC Miláno na San Sire gólom Eliseua zo 40. minúty a mierila za postupom. V 73. minúte však Pato v drese 7-násobného európskeho šampióna vyrovnal. Napriek tomu Malaga už nemôže skončiť v skupine horšie ako druhá a postupuje ďalej.

V A-skupine Portu v Kyjeve stačila na postup remíza a tú "draci" aj dosiahli. Po výsledku 0:0 sa už môžu tešiť na jarné osemfinále. V druhom zápase skupiny favorizovaný Paríž St. Germain vyhral nad Dinamom Záhreb 4:0 a posilnil si postupové šance. Pri všetkých presných zásahoch domácich asistoval Zlatan Ibrahimovič. Chorvátsky šampión ťahá v skupinovej fáze LM nelichotivú sériu 10 prehier.

Grécky Olympiakos Pireus v B-skupine doma vyhral nad francúzskym majstrom z Montpellier 3:1 a stále je v hre kvalifikovať sa do vyraďovacej fázy. Do karát mu zahrala aj remíza Arsenalu Londýn v Gelsenkirchene 2:2.

sumáre utorňajších zápasov 4. kola LM 2012/2013:

A-skupina:

Dynamo Kyjev - FC Porto 0:0

Paríž St. Germain - Dinamo Záhreb 4:0 (1:0)
Góly: 16. Alex, 61. Matuidi, 65. Menez, 80. Hoarau, rozhodoval: Gil (Poľ.)

Schalke 04 - Arsenal Londýn 2:2 (1:2)
Góly: 45.+1 Huntelaar, 67. Farfan - 18. Walcott, 29. Giroud, rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

Olympiakos Pireus - Montpellier HSC 3:1 (1:0)
Góly: 4. Machado, 80. Greco, 82. Mitroglou - 67. Belhanda (z 11 m), rozhodoval: Strahonja (Chorv.)

AC Miláno - FC Malaga 1:1 (0:1)
Góly: 73. Pato - 40. Eliseu, rozhodoval: Webb (Ang.)

Anderlecht Brusel - Zenit Petrohrad 1:0 (1:0)
Gól: 17. Mbokani, rozhodoval: Gautier (Fr.)

D-skupina:

Real Madrid - Borussia Dortmund 2:2 (1:2)
Góly: 34. Pepe, 87. Özil - 28. Reus, 45. Arbeloa (vlastný), rozhodoval: Çakir (Tur.)

Manchester City - Ajax Amsterdam 2:2 (1:2)
Góly: 22. Y. Toure, 74. Agüero - 10. a 17. De Jong, rozhodoval: Rasmussen (Dán.)