Testovaných na slovensku
10288
Infikovaných na slovensku
426
Infikovaných svetovo
937560
Úmrtí svetovo
47428
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.09.2019 10:07 Zahraničie
OSN začala naliehavo hľadať peniaze pre Donbas
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.09.2019 10:07 Zahraničie

OSN začala naliehavo hľadať peniaze pre DonbasKYJEV – Humanitárny fond na podporu Ukrajiny by mal dostať 52 miliónov dolárov na zabezpečenie civilistov počas vojny na Donbase v zimnom období. Na brífingu v sídle OSN to povedal zástupca generálneho tajomníka OSN Stefan Dujarrick.


"OSN a naši humanitárni partneri žiadajú, aby sa našlo 52 miliónov dolárov na zabezpečenie najnaliehavejších humanitárnych potrieb v zime, keď teplota klesne na -15 až -20 stupňov Celzia,“ povedal Dujarrick.

 

Dodal, že plán humanitárnej reakcie OSN na Ukrajinu pre rok 2019, ktorý stanovuje celkové finančné potreby vo výške 162 miliónov dolárov a teraz je naplnený len na 32%.

 

"Približne 16 miliónov dolárov z finančných prostriedkov, ktoré sú teraz okamžite potrebné na ochranu civilistov, pôjde na pomoc obetiam odmínovania, označovania oblastí zasiahnutých mínami a odmínovania teritórií pred tým, ako budú pokryté snehom,“ upresnil Dujarrick.

 

Zástupca generálneho tajomníka OSN pripomenul, že približne 2 milióny ľudí na území Donbasu kontrolovaného ukrajinskou vládou, žije na územiach kontaminovaných mínami a výbušnými zariadeniami.

 

"Prostriedky sa poskytnú aj na pomoc 80 000 ľuďom žijúcim v päťkilometrovom pásme pri kontaktnej línii na východnej Ukrajine, na prístup k lekárskym službám – mobilné lekárske tímy alebo na poskytnutie peňazí ľuďom na cestu do zdravotníckych zariadení,“ zhrnul Dujarrick.

 

2. februára 2019 OSN zriadila Spojený fond humanitárnej pomoci pre Ukrajinu a vyzvala darcov, aby sa k nemu pripojili, aby pomohli obyvateľom Donbasu trpiacim ozbrojeným konfliktom.

 

Spojený fond humanitárnej pomoci pre Ukrajinu (Ukraine Humanitarian Pooled Fund) patrí k tzv. Country – based Pooled Funds OSN, ktoré umožňujú darcom – vládam, medzinárodným a mimovládnym organizáciám – prispievať k podpore miestneho humanitárneho úsilia. Týmto spôsobom môžu finančné prostriedky rýchlo, koordinovaným a cieleným spôsobom dochádzať ku humanitárnym partnerom v konfliktných zónach.   

                 

               

                reklama


reklama


Zdroj: TASS/netky NR

Foto:  TASSNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok