Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. mar. 2023Vieroslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
19.12.2022 17:00 Domov
Polícia vyšetruje uloženie viac ako 20 ton odpadu v Hanušovciach nad Topľou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.12.2022 17:00 Domov

Polícia vyšetruje uloženie viac ako 20 ton odpadu v Hanušovciach nad TopľouBRATISLAVA/HANUŠOVCE - Enviropolicajti z Prešova odhalili v Hanušovciach nad Topľou v okrese Vranov nad Topľou nelegálnu skládku odpadu. V tejto súvislosti polícia začala trestné stíhanie za prečin neoprávneného nakladania s odpadmi. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.


"Podľa zistení enviropolicajtov doposiaľ nezistený páchateľ mal v čase do konca októbra tohto roka v katastri mesta Hanušovce nad Topľou bez súhlasu príslušného orgánu štátnej správy odpadového hospodárstva uložiť a ponechať na inom mieste, ako na mieste na to určenom, 20,5 tony odpadu. Išlo prevažne o obaly z papiera a lepenky, obaly z plastov, plasty, sklo a drevo na ploche o veľkosti zhruba 30 krát 20 metrov. Neznámy páchateľ svojim konaním neoprávnene nakladal s odpadmi v rozsahu približne 10.000 eur," uviedla Bárdyová. Enviropolicajti vykonali obhliadku miesta činu aj za účasti znalcov z odboru geodézie a odpadov. "Počas prehliadky zistili, že na mieste bol bez povolenia uložený rôzny odpad, polyamidy, polykarbonáty, PET fľaše, fólie, ABS, lexan a iné. Odpad sa nachádzal v skoro 300 kusoch takzvaných big-bagoch, 14 drevených a plastových debnách a na 72 paletách. Ďalšie nájdené materiály budú zaslané na znalecké skúmanie," priblížila Bárdyová. Pri menšej škode hrozí podľa nej páchateľovi trest odňatia slobody na dva roky a pri škode väčšieho rozsahu tri roky. Polícia upozorňuje občanov, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, pretože takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti a aj osobných záujmov osôb, ktorým sa takýto odpad ocitne na pozemku.reklama


Zdroj: TASR / KB NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok