Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2020Vratko
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Jaslovské Bohunice
Jaslovské Bohunice
19.06.2019 17:30 Domov
Na Slovensku prebehli rokovania o jadrovej bezpečnosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.06.2019 17:30 Domov

Na Slovensku prebehli rokovania o jadrovej bezpečnostiPIEŠŤANY - Od začiatku tohto týždňa sa na Slovensku konalo bilaterálne stretnutie slovenských a rakúskych zástupcov ohľadom otázok jadrovej bezpečnosti a ochrany. Slovenskú delegáciu viedla predsedníčka Úradu jadrového dozoru (ÚJD) SR Marta Žiaková.


Na rokovaní k projektu dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach experti prebrali témy týkajúce sa priebehu horúcej hydroskúšky na 3. bloku či uvádzanie prevádzky jadrovej elektrárne. Osobitne sa pozornosť sústredila na otázky spojené s osadzovaním kotviacich prvkov v kontajnmente.

 

 

Boli prezentované postupy pre navrhovanie umiestnenia a inštaláciu kotviacich platní, slúžiacich na zodolnenie osadenia technologických zariadení do stavebných konštrukcií v prípade seizmickej udalosti. Prezentované boli i postupy pre odstraňovanie identifikovaných nedostatkov v inštalovaných systémoch.

 

 

Počas dnešného dňa rakúska delegácia navštívila Jadrovú a vyraďovaciu spoločnosť, a. s., v Jaslovských Bohuniciach s cieľom prezrieť si vyraďovanú jadrovú elektráreň V-1. Vedúci delegácie ocenili pravidelné každoročné stretnutie a zdôraznili jeho relevantnosť v kontexte vytvárania možností pre vzájomnú diskusiu medzi oboma krajinami.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok