Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2023Blahoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
02.01.2023 17:30 Zaujímavosti
Na pohotovosti vyšetrili v závere roka stovky pacientov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.01.2023 17:30 Zaujímavosti

Na pohotovosti vyšetrili v závere roka stovky pacientovSVIDNÍK - Lekári svidníckej nemocnice ošetrili v závere uplynulého roka počas vianočných sviatkov a silvestrovských osláv stovky pacientov.


Ako informovala špecialistka komunikácie siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková, iba na ambulanciách pohotovostnej služby pre dospelých, deti a dorast ošetrili počas vianočných sviatkov od 24. do 26. decembra celkovo 244 pacientov. Na prelome rokov počas Silvestra a Nového roka personál ambulantnej pohotovostnej služby ošetril ďalších 132 pacientov. Najčastejšie diagnózy boli infekcie horných dýchacích ciest, gastroenteritídy, bolesti chrbtice, u detí mimo uvedených diagnóz aj bolestí uší, pocit na vracanie a infekcie močových ciest.

Interná ambulancia ústavnej pohotovostnej služby ošetrila počas vianočných sviatkov 36 pacientov, zdravotný stav 12-tich z nich si vyžadoval aj následnú hospitalizáciu. Počas Silvestra a Nového roka na tejto ambulancii ošetrili 22 pacientov, z ktorých osem bolo aj následne hospitalizovaných. „Medzi najčastejšie dôvody hospitalizácií z tejto ambulancie patrili horúčky, vysoký krvný tlak, kardiálne dekompenzácie a dyspepsie,“ uviedla Fedáková.

Chirurgická ambulancia ústavnej pohotovostnej služby počas vianočných sviatkov nezaznamenala žiadne mimoriadne úrazy. „Úrazové ošetrenia vznikli v súvislosti s poranením zápästia, členkov, s popáleninami malého rozsahu, ktoré nevyžadovali hospitalizáciu. Hospitalizáciu pacientov si vyžiadala náhla príhoda brušná a úraz ramena,“ konkretizovala s tým, že silvestrovské oslavy si na chirurgickej pohotovostvej ambulancii vyžiadali šesť ošetrení. „Dôvodom ošetrení boli predovšetkým úrazy pri páde a nehode, a to pomliaždené kolená, pomliaždené predlaktia, hrudníky, otras mozgu, či vykĺbené jabĺčko,“ uviedla Fedáková. Dodala, že počas silvestrovskej noci do nemocnice prijali jedného pacienta po úraze hlavy.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok