Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. okt. 2020Šimon
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.06.2017 13:06 Ekonomika
Na internete rastie záujem detí o obsah týkajúci sa drog, alkoholu a tabaku
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.06.2017 13:06 Ekonomika

Na internete rastie záujem detí o obsah týkajúci sa drog, alkoholu a tabakuBRATISLAVA - Záujem detí o obsah týkajúci sa drog, alkoholu a tabakových výrobkov na internete vzrástol oproti minulému roku z 9 % na 14 %. Na druhej strane poklesla návštevnosť webových stránok týkajúcich sa hier, obsahu pre dospelých či komunikačných portálov. Vyplýva to zo správy spoločnosti Kaspersky Lab, zostavenej na základe údajov zozbieraných z ich modulu Rodičovskej kontroly (Parental Control) za posledných 12 mesiacov.


Správa vyhodnocuje anonymné štatistiky vygenerované z bezpečnostných riešení Kaspersky Lab, ktoré mali aktivovaný modul rodičovskej kontroly, v období od mája 2016 po apríl 2017.

 

Výsledky predstavujú počet návštev a pokusov o návštevy na webstránky s potenciálne škodlivým obsahom v siedmich, v súčasnosti najviac populárnych kategóriách: Internetové komunikačné médiá; Alkohol, tabak, omamné látky; Počítačové hry; Softvér, audio, video; Online nakupovanie; Explicitný jazyk; Obsah pre dospelých.

 

V 61 % prípadoch otvorili deti komunikačné webové stránky, čo je o 6 % menej v porovnaní s minulým rokom (67 %). Rovnako poklesla aj návštevnosť stránok zameraných na hry z 11 % na 9 %. Webové stránky s obsahom pre dospelých lákali pozornosť detí tiež o niečo menej, ako v predchádzajúcom období – 1,2 % namiesto 1,5 %.

 

Na druhej strane však vzrástol záujem o webové stránky obsahujúce informácie o drogách, alkohole a tabakových výrobkoch – počet zaznamenaných návštev predstavuje aktuálne 14 %, hoci v predchádzajúcom sledovanom období to bolo len 9 %. Záujem o stránky so softvérom, audiom a videom sa tiež zvýšil z 3 na 6 %.

 

Správa poukazuje i na geografické rozdiely v správaní sa detí na internete. Sociálne siete a chatovanie patrí k najobľúbenejším online aktivitám detí v arabskom svete (89 % detekcií). Paradoxne, deti zo Severnej Ameriky používajú počítače pre tento účel najmenej – len 28 % prípadov. Stránky o drogách, alkohole a tabaku patria k najviac populárnym v Severnej Amerike (32 %), Oceánii (30 %) a západnej Európe (26 %), zatiaľ čo deti z arabského sveta zlákal obsah z týchto stránok len v 3 % prípadov.

 

Podobný vývoj možno sledovať aj v kategórii počítačových hier. Záujem o hry bol zaznamenaný najčastejšie v Severnej Amerike (20 %), Oceánii (20 %), západnej Európe (18 %) a najmenej opäť v arabskom svete (2 %).

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok