Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. feb. 2019Jaromír
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Peter Plavčan
Peter Plavčan
02.03.2017 10:50 Domov
Minister školstva potvrdil plnú akreditáciu UVLF v Košiciach
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.03.2017 10:50 Domov

Minister školstva potvrdil plnú akreditáciu UVLF v KošiciachKOŠICE – Záujemcovia o štúdium na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach už majú istotu, že môžu získať vzdelanie na plne akreditovanej univerzite. Uchádzačom o štúdium na univerzite ostáva na podanie prihlášok už len niekoľko dní. Posledným dňom na podanie prihlášky je 15. marec.


Kancelárka univerzity  Ľudmila Kundríková uviedla, že minister školstva Peter Plavčan oficiálne oznámil rektorke univerzity Jane Mojžišovej, že Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie obhájila univerzitný status. Podľa Mojžišovej univerzite ako jedinej svojho druhu na Slovensku sa v priebehu vlaňajška podarilo výrazne etablovať na vnútroštátnej i medzinárodnej úrovni.

Oproti situácii spred roka sa situácia výrazne zmenila. Vlani vo februári  bola univerzita nútená verejnosti oznámiť, že pre akademický rok 2016/2017 nebude prijímať prihlášky na štúdium farmácie. Dôvodom bolo pozastavenie akreditácie školy, hrozilo jej odňatie univerzitného titulu, dokonca odborná degradácia. Škola bola vyzvaná na odstránenie nedostatkov, ktoré bránili v zachovaní jej dovtedajšieho začlenenia medzi univerzitné vysoké školy na Slovensku.

„Po roku enormnej snahy je situácia diametrálne odlišná. Vysoká škola prijala dostatočné opatrenia na odstránenie nedostatkov,“ zhrnula Akreditačná komisia na svojom 99. zasadnutí, ktoré sa konalo koncom januára 2017 v Bratislave. Zároveň odporučila ministerstvu školstva ponechať jej začlenenie medzi univerzitné vysoké školy.

„Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach za ostatné obdobie prešla veľký kus cesty ku kvalite. Obhájila svoje zaradenie medzi univerzitné vysoké školy v rámci národnej akreditácie a na základe výsledku medzinárodnej evalvácie a akreditácie bola zaradená medzi 12 najlepších veterinárskych vysokých škôl v Európe“, dodala rektorka Mojžišová. Univerzita sa podľa nej výrazne etablovala na slovenskom i európskom vzdelávacom trhu ako kvalitná a moderná inštitúcia. Rektorka, ktorá sa ujala vedenia univerzity v januári 2015, pripomenula prednosti štúdia na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie, medzi ktoré patrí nielen praktická výučba na špecializovaných klinikách, v univerzitnej lekárni a na školských farmách, ale aj v novootvorenej univerzitnej veterinárnej nemocnici.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok