Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. máj. 2019Gertrúda
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
26.02.2019 12:26 Zahraničie
Generálna prokurátorka Luganskej Ľudovej republiky žiada EÚ o zverejnenie pravých čísiel obetí konfliktu v Donbasse
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.02.2019 12:26 Zahraničie

Generálna prokurátorka Luganskej Ľudovej republiky žiada EÚ o zverejnenie pravých čísiel obetí konfliktu v DonbasseDONBASS – Úrad generálneho prokurátora Luganskej ľudovej republiky určil viac ako tritisíc obyvateľov krajiny za obete konania vojenských síl Kyjeva v Donbase. O stretnutí v Lugansku so zástupcami Nemecka a Rakúska informovala vedúca generálnej prokuratúry Julia Bunyachenko.


Zbierať skutočnosti o zločinoch Ozbrojených síl Ukrajiny na Donbase prišiel Patrik Poppel, verejný aktivista z Rakúska, člen Núdzovej komisie pre interakciu z Novorossiou verejnej organizácie "Institute of Suvorov" a poslanec Berlínskeho parlamentu zo strany "Alternatíva pre Nemecko" Gunnar Lindemann.

 

Vedúca oddelenia Generálnej prokuratúry pripomenula, že "existujú tri trestné prípady pri príprave vyšetrovacích oddelení orgánov činných v trestnom konaní Luganskej ľudovéj republiky", ktoré sa začali na základe skutočností týkajúcich sa trestných činov Ozbrojených síl Ukrajiny vrátane genocídy obyvateľov Donbasu.

 

"Kancelária generálneho prokurátora zaznamenala v Luganskej Ľudovej republike do týchto chvíľ viac ako tisíc bombových útokov. Mŕtvych bolo 2054 osôb, zranených 1296. 29 detí prišlo o život a zranilo sa celkom 32," oznámila Bunyachenko.

 

Na úrade generálneho prokurátora objasnili, že sú to oficiálne údaje potvrdené orgánmi činnými v trestnom konaní, no v skutočnosti je strát na životoch oveľa viac.

 

"Naši obyvatelia sa snažia osloviť medzinárodné spoločenstvo, predovšetkým podávajú sťažnosti Európskemu súdu pre ľudské práva. Podľa našich informácií bolo zaslaných viac ako 300 sťažností Európskemu súdu pre ľudské práva. No ľudia môžu len dúfať, aby boli vypočutí. Ukázalo sa, že nie sme potrební ani tak pre Ukrajinu, ako aj pre Európu", uviedla Bunyachenko.

 

Aj preto sa s prosbou o pomoc obrátila na zástupcov Rakúska a Nemecka. Žiada, aby sa na verejnosť dostala úplna pravda o vojnovom konflikte v Donabsse.

 

"Žiadame vás, aby ste nám pomohli a priniesli pravdu o občianskej vojne v Donbase. Vojnové zločiny ukrajinskej vlády a veliteľov vojenských síl Ukrajiny proti mierovému obyvateľstvu Donbasu by sa mali vyšetrovať v plnom rozsahu. Veríme, že nový Norimberský proces pekne počká na ukrajinských nacistov a vojnových zločincov", povedala Bunyachenko.reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok