Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Očkovanie seniorov
Očkovanie seniorov
19.01.2021 15:39 Domov
Košice začali pilotné očkovanie klientov zariadení sociálnych služieb
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.01.2021 15:39 Domov

Košice začali pilotné očkovanie klientov zariadení sociálnych služiebV zariadení sociálnych služieb Via Lux v košickej mestskej časti Barca sa v utorok uskutočnilo pilotné očkovanie proti COVID-19. Vakcínu od výrobcu Pfizer dostalo 346 ľudí.


 

V zariadení sociálnych služieb Via Lux v košickej mestskej časti Barca sa v utorok uskutočnilo pilotné očkovanie proti COVID-19. Očkovanie pripravilo ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura v Košiciach a Košickým samosprávnym krajom. 

 


Vakcínu od výrobcu Pfizer dostalo 346 ľudí. Okrem 100 zamestnancov a 232 klientov Via Lux v Barci aj dvaja klienti a 12 zamestnancov ďalšieho župného zariadenia Regina v Kráľovciach (okres Košice - okolie).

 

„Teší ma, že naši klienti zariadení sociálnych služieb sú prví na východe Slovenska, ktorí dostali možnosť zaočkovať sa proti COVID-19. Som presvedčený, že práve očkovanie je jediná cesta ako zvládnuť pandémiu. Práve v týchto zariadeniach poskytujeme služby najzraniteľnejšej skupine obyvateľov, ktorú ohrozuje vírus, v mnohých prípadoch ide o ľudí s podlomeným zdravím. Očkovanie priamo v zariadení výrazne zjednoduší logistiku vakcinácie našich zamestnancov a klientov,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Vakcináciu zabezpečovali tri trojčlenné očkovacie tímy, ktoré tvorili lekár z očkovacieho centra a zdravotná sestra aj administratívna pracovníčka zo zariadenia Via Lux.

 

„Oceňujem našich zamestnancov, že promptne vytvorili tento profesionálny vakcinačný tím, ktorý priamo v domovoch sociálnych služieb zaočkuje aj imobilných klientov a poskytne im väčšiu istotu a nádej odolávať tejto nákaze,“ uviedol generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Vladimír Grešš.

 


Očkovanie prostredníctvom mobilnej očkovacej jednotky bude pokračovať aj v ďalších zariadeniach. Vo štvrtok 21. januára bude zaočkovaných 207 zamestnancov a klientov špecializovaného zariadenia a zariadenia pre seniorov Arcus v Košiciach a 26. januára dostane prvú dávku vakcíny 140 zamestnancov a klientov DSS Lúč v Šemši.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb LUX, n.o. Košice zariadenie sociálnych služieb/ Fb Ružinovský domov seniorovNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok