HOKEJ-MS: Fíni po triumfe nad Francúzmi s istotou štvrťfinále

NETKY.SK • 14 Máj 2016, 14:01 • 2 min

PETROHRAD - Hokejisti Fínska naďalej kráčajú 80. majstrovstvami sveta v Rusku bez zaváhania, keď v doterajších piatich vystúpeniach nestratili ani bod.

V sobotňajšom stretnutí zdolal výber Suomi mužstvo Francúzska 3:1 a zabezpečili si postup do štvrťfinále.

Po bezgólovej úvodnej tretine sa zverenci trénera Kariho Jalonena trikrát presadili v priebehu druhej dvadsaťminútovky. Úspešnými strelcami boli Esa Lindell, Aleksander Barkov a Patrik Laine. Vlažná záverečná tretina priniesla len čestný úspech Francúzov v podaní Pierra-Edouarda Bellemara.

Fínsko sa triumfom vyšvihlo na líderskú pozíciu v B-skupine o tri body pred Kanadu, ktorá má k dobru večerný duel so Slovenskom. Francúzom patrí priebežná 6. priečka (5 bodov).

B-skupina (Petrohrad):

Francúzsko - Fínsko 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Góly: 53. Bellemare (S. Treille, Auvitu) - 25. Lindell (Mikael Granlund, M. Koivu), 31. Barkov (Laine, J. Jokinen), 35. Laine (J. Jokinen, Barkov)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Sidorenko (Biel.) - Fluri (Švaj.), Lhotský (ČR)

8. Maďarsko 5 0 0 0 5 5:25 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.