Hamšík: Dva góly ma tešia, najdôležitejšie je však víťazstvo tímu

NETKY.SK • 26 August 2013, 08:56 • 2 min

NEAPOL - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík skvelým spôsobom vstúpil do nového ročníka talianskej Serie A. V nedeľňajšom večernom dueli 1. kola proti Bologni (3:0) bol pri všetkých troch góloch Neapola - prvý padol po jeho strele a ďalšie dva sám dal. Talianske médiá ho označili za Hráča zápasu a udelili mu vysoké známky od 8 do 9.

Prvý presný zásah zaznamenal 26-ročný ťahúň neapolskej ofenzívy v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa dostal až za obranu hostí a skóroval strelou z ťažkého uhla. V 63. minúte Hamšík nádherne trafil z 18-ich metrov. "Tešia ma dva góly, avšak najdôležitejšie je víťazstvo tímu. Pri druhom góle mi skvele sadla strela," povedal pre svoju oficiálnu webovú stránku Hamšík, ktorý proti Bologni nastúpil s kapitánskou páskou.

Prvý gól oslavoval slovenský stredopoliar pred tribúnou priaznivcov Neapola. Po druhom ukazoval na tetovačku na svojom tele, kde má mená svojich synov. "Bol to parádny začiatok sezóny. Ukázali sme dobrú hru. Som rád, že sme potešili našich skvelých divákov. Sme len na začiatku sezóny, čakajú nás ťažké zápasy. Máme však skvelé mužstvo, verím, že sa nám bude dariť," dodal Hamšík. Keď v 71. minúte nový tréner Neapola Španiel Rafael Benítez slovenského reprezentanta vystriedal, štyridsaťtisíc divákov na štadióne San Paolo vstalo a vyprevadilo ho dlhotrvajúcim skandovaným potleskom. Debut v