Futbalisti Newcastlu zdolalu Everton 4:1, Man. Utd remizoval s Tottenhamom 2:2

NETKY.SK • 28 Apríl 2023, 09:00 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti Newcastlu United zvíťazili vo štvrtkovom 33. kole Premier League na ihrisku Evertonu 4:1. Manchester United remizoval na ihrisku Tottenhamu 2:2. Posledný v tabuľke je aj naďalej Southampton, ktorý doma podľahol Bournemouthu 0:1

Futbalisti Newcastlu United zvíťazili vo štvrtkovom 33. kole Premier League na ihrisku Evertonu 4:1. Zásluhou triumfu sa udržali na treťom mieste tabuľky o dva body pred Manchestrom United, ktorý má o jeden odohraný zápas menej.

"Červení diabli" remizovali na ihrisku Tottenhamu 2:2. Dva góly Newcastlu strelil Callum Wilson, ďalšie pridali Joelinton a Jacob Murphy. Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel celý zápas na lavičke náhradníkov. Everton je po prehre na 19. mieste a na 17. Nottingham, ktorý je nad pásmom zostupu, stráca dva body. Posledný je naďalej Southampton, ktorý doma podľahol Bournemouthu 0:1.

Manchester United viedol po prvom polčase 2:0, keď ho poslal do vedenia Jadon Sancho a druhý gól pridal Marcus Rashford. Po prestávke domáci znížili zásluhou obrancu Pedra Porra a skóre uzavrel v 79. minúte Son Heung-Min.

Futbal - 33. kolo Premier League FC Everton - Newcastle United 1:4 (0:1) Góly: 80. McNeil - 28. a 75. Wilson, 72. Joelinton, 81. Murphy /M. Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov/ FC Southampton - AFC Bournemouth 0:1 (0:0) Gól: 50. Tavernier Tottenham Hotspur - Manchester United 2:2 (0:1) Góly: 56. Porro, 79. Son Heung-Min - 7. Sancho, 44. Rashford.