Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. jan. 2021Kristína
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.09.2018 15:29 Zahraničie
Europol oznámil úspech cezhraničnej operácie proti predaju nezákonného paliva
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.09.2018 15:29 Zahraničie

Europol oznámil úspech cezhraničnej operácie proti predaju nezákonného palivaBRUSEL - Do zadržania 25 podozrivých a 2,2 milióna kilogramov paliva vyústila šesťmesačná spoločná policajná operácia zameraná na skupiny organizovaného zločinu, ktoré sa podieľali na podvode s palivom. Uviedol to v piatok Európsky policajný úrad (Europol).


Europol upozornil, že nezákonný obchod s palivami mohol spôsobiť poškodenie motorových vozidiel v krajinách EÚ a predstavoval riziko pre zdravie a bezpečnosť spotrebiteľov, pretože pašovaný tovar nespĺňal požadované európske normy.

 

Podľa správy Europolu zločinci v snahe vyhnúť sa režimu spotrebných daní vytvorili zmes zemného plynu s ďalšími prímesami na úpravu konečných fyzických vlastností paliva. V dôsledku toho bol konečný produkt, nezákonne predávaný na čiernom trhu, obzvlášť atraktívny z dôvodu nižšej ceny a zločincom umožnil dosiahnuť obrovské zisky.

 

Colné a policajné zásahy v snahe rozbiť nezákonnú schému obchodovania sa počas obdobia šiestich mesiacov uskutočňovali v celej Európe a skončili sa v júli. Europol pripomenul, že rozsiahla policajná operácia zahŕňala 23 členských štátov EÚ: Belgicko, Britániu, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estónsko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko, Maltu, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Taliansko.

 

Akciu podporili experti Europolu, ktorí poskytovali nepretržité analytické a operačné skúsenosti. Iniciatívu podporili aj Pracovná skupina pre colnú spoluprácu (CCWP) a Svetová colná organizácia (WCO).

 

Vďaka fungujúcej medzinárodnej spolupráce sa podarilo vytvoriť podrobný spravodajský obraz o spôsoboch operácie, trasách, druhoch výrobkov a hospodárskych subjektoch podieľajúcich sa na rozsiahlom podvode s palivami. Počas vyšetrovania sa podarilo odhaliť nelegálne vykladacie priestory a dodávateľské reťazce.

 

Zhabaných bolo viac ako 2,2 milióna kilogramov nezákonného paliva, 400.000 kilogramov iných výrobkov (základné oleje, prísady atď.) a došlo aj ku konfiškácii rôznych aktív (vozidlá, nehnuteľnosti, peňažné a bankové účty) v hodnote vyše troch miliónov eur. V takmer všetkých členských štátoch EÚ, ktoré sa zúčastnili na cezhraničnej operácii, sa už začali trestné konania a daňové audity.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok