Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. jan. 2022Kristína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
fotografia testu na covid 19
fotografia testu na covid 19
12.01.2021 13:20 Domov
COVID-19 vážne ohrozuje pacientov po transplantácii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.01.2021 13:20 Domov

COVID-19 vážne ohrozuje pacientov po transplantáciiMinisterstvo zdravotníctva SR vyzýva pacientov po transplantáciách, aby kontaktovali lekára transplantačného centra aj pri ľahšom priebehu ochorenia COVID-19. Cieľom výzvy je zlepšiť informovanosť pacientov aj lekárov o potrebe čo najskoršej konzultácie úpravy imunosupresívnych liečiv u pacientov po orgánových transplantáciách SARS-Cov-2 pozitívnych.Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva pacientov po transplantáciách, aby kontaktovali lekára transplantačného centra aj pri ľahšom priebehu ochorenia COVID-19.

Je nutné zvážiť úpravu imunosupresie. Podľa rezortu to môže mať pri liečbe kľúčový význam.


Zuzana Žilinskáhlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre orgánové transplantácie, vyzýva pacientov aj ošetrujúcich lekárov, aby neváhali s konzultáciou.

 

"Cieľom výzvy je zlepšiť informovanosť pacientov aj lekárov o potrebe čo najskoršej konzultácie úpravy imunosupresívnych liečiv u pacientov po orgánových transplantáciách SARS-Cov-2 pozitívnych," upozorňuje Žilinská. 

 


Transplantačný program je v dôsledku pandémie COVID-19 obmedzený len na urgentné prípady. Prvýkrát je poúčasťou programového vyhlásenia vlády problematika darcovstva a transplantácií.

 

V roku 2019 bolo na Slovensku vykonaných 259 transplantácií orgánov. Z toho 197-krát sa transplantovala oblička, 41 pečeň a 21 srdce.

Štatistiky za rok 2020 budú k nahliadnutiu koncom júna 2021.

 

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok