Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Nábožensky ladený jedinec sa berie priveľmi vážne.
Nábožensky ladený jedinec sa berie priveľmi vážne.
28.08.2020 11:30 Zaujímavosti
Čo najšialenejšie ľudia od Boha žiadali?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.08.2020 11:30 Zaujímavosti

Čo najšialenejšie ľudia od Boha žiadali?Aj kresťan by sa mal vedieť zasmiať sám na sebe.


Boh má plné priehrštie smiechu
Alebo nie, opravujem sa. Ak nikto iný, tak kresťan by mal byť ten prvý, ktorý oplýva schopnosťou vedieť sa na sebe zabaviť. Aj to je jeden zo spôsobov, ako odlíšiť nábožensky ladeného človeka od skutočne veriaceho. Nábožensky ladený jedinec sa totiž berie priveľmi vážne, nasadzuje si seriózny výraz a z rukáva vyťahuje odsúdenie, kritiku a rozdáva radu tam, kde o ňu nikto nežiada. Taký, ktorý má ozajstný vzťah s Bohom, pozná pravdu - vie, že Boh má zmysel pre humor. Boh má smiechu plné priehrštie a je rád, keď vidí, že aj jeho stvorenie sa dokáže radovať.

 


Pravdaže, nikto sa nenarodil vopred múdry a nikomu nebola prirodzene daná pdanosť poznať tajnosti spojenia s najvyšším. Preto je pochopiteľné, že sa učí postupne a pri hodnotení minulého zážitku sa len hurónsky rozosmeje s jedinou otázkou na perách. Ako som len mohol od Boha chcieť niečo také absurdné?


Tá pravá a ten pravý
Americký kazateľ, ktorý sa špecializuje, okrem iného, aj na oblasť vzťahu medzi mužom a ženou, má všelijaké príbehy a postrehy, vďaka ktorým je jeho zážitková skriňa plná až na prasknutie. Najväčšie ľudské výmysly si zapisuje. Týkajú sa potreby znamenia. Ak je to ten pravý alebo tá pravá, nech sa stane...


"Pane, ak nemám byť s týmto človekom, nech na mňa prehovorí môj pes a povie mi to."


"Bože, ak je to ten správny, tak daj, nech dnes v kostole má na sebe oblečenú modrú košeľu."


"Ak mám byť s týmto človekom, tak zariaď, aby mi teraz zavolala mama a oznámila mi, že práve napiekla čerešňový koláč."

 


Keď je fikcia realitou
Pozeranie seriálov je pomerne obľúbená činnosť. Keď sa pozerajúci sa príliš zahĺbi do deja, potom sa stáva, že fikcia je pre neho skutočnosťou. Z toho vznikli aj modlitby seriálového typu.


"Pane, tá Esmeralda si toho vytrpela už naozaj dosť. Prosím, nech sa dá konečne znovu dokopy s Armandom."


"Prosím ťa, nech je desiata séria tohto seriálu vymazaná z kinematografie. Dotkni sa tvorcov seriálu, nech poznajú, že urobili hlúposť."

 

 

Ja chcem byť
Ďalšou populárnou kategóriou je modlitba zameriavajúca sa na, povedzme, dosť egocentrické ciele. Stať sa milionárom, byť známy svojou krásou, vedieť spievať ako slávik.


"Pane, práve som si založila účet. Nikto o ňom nevie, prosím, daj, nech sa tam objavia peniaze."


"Bože, viem, že toto jedlo by som už jesť nemala. Ale daj, nech sa vôbec nezaráta do kalórií, nech z neho vôbec nepriberiem."
 

"Vždy som chcela spievať ako Whitney Houston. Viem, že spievam hrozne falošne, ale ty by si to mohol zmeniť. Teraz otvorím ústa a verím, že budem mať nádherný hlas, amen."

 


A ja k tomu dodávam už len vďaku, že nech sa ľudstvo správa akokoľvek čudne, Boh to s ním nikdy nevzdá.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok