Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. jan. 2023Bohuš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ukrajinskí utečenci v Londýne
Ukrajinskí utečenci v Londýne
18.08.2022 13:56 Zahraničie
Britské rodiny žiadajú vládu o pomoc, nemajú z čoho platiť za utečencov z Ukrajiny
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.08.2022 13:56 Zahraničie

Britské rodiny žiadajú vládu o pomoc, nemajú z čoho platiť za utečencov z UkrajinyLONDYN – Tisícom ukrajinských utečencov, ktorých prijali obyvatelia Spojeného kráľovstva, hrozí, že zostanú bez strechy nad hlavou. Náklady na ich bývanie sú veľké vzhľadom na prehlbujúcu sa hospodársku krízu v krajine. Informovali o tom v stredu noviny The Intependent.


Podľa The Independent, niektoré britské rodiny, ktoré prijali utečencov, požiadali vládu Spojeného kráľovstva o zdvojnásobenie príspevku z 350 libier (420 USD) mesačne na 700 libier (840 USD).

 

Údaje Národného štatistického úradu hovoria, že približne jeden zo štyroch Britov, ktorí poskytli prístrešie ukrajinským utečencom, plánuje do šiestich mesiacov odmietnuť účasť na programe prijímania migrantov z dôvodu ťažkej ekonomickej situácie v krajine.

 

 

V tejto súvislosti už viac ako 1 000 utečencov z Ukrajiny podpísalo hromadný list, v ktorom žiadajú, aby im boli pridelené trvalé pobyty a nezostali na ulici. Podľa štatistík sa začiatkom júla ocitlo v Spojenom kráľovstve viac ako 1 000 Ukrajincov bez domova, v dôsledku mnohých odmietnutí od miestnych obyvateľov, ktorí s nimi najprv uzavreli dohody o bývaní. Sú medzi nimi aj Ukrajinci, ktorí bývanie odmietli pre údajné nevyhovujúce životné podmienky.

 

V súčasnosti v Spojenom kráľovstve existuje pre Ukrajincov takzvaný sponzorovaný azylový systém: potrebujú mať pozvanie od jednotlivcov, charitatívnych organizácií alebo komunít, ktoré zaručujú utečencom ich prístrešie alebo zaplatia za ich bývanie. Vláda zároveň platí 350 libier mesačne Britom, ktorí prijímajú utečencov. V rámci tohto programu sa do kráľovstva presťahovalo takmer 80 000 Ukrajincov.

 

 

 

 

Okrem tohto programu Spojené kráľovstvo spustilo aj program zlučovania rodín, aby do krajiny mohli prísť príbuzní tých Ukrajincov, ktorí už v Spojenom kráľovstve žijú. Od začiatku vojny sa do Británie presťahovalo viac ako 100 000 ukrajinských utečencov.

 

V marci vydalo londýnske Centrum pre ekonomický a obchodný výskum správu, ktorá varovala, že Británii hrozí najväčší pokles životnej úrovne od 50. rokov minulého storočia.

 

Podľa oficiálnych údajov sa miera inflácie v krajine v júli v ročnom vyjadrení zvýšila na 10,1 %, čo bolo najvyššie číslo za posledných 40 rokov. Podľa najnovších odhadov anglickej banky môže na jeseň miera inflácie v krajine prekročiť 13 %.   

 

Prečítajte si aj: Biden sa musí prestať báť Putina, pomoc Ukrajine stále nie je dostatočnáreklama


reklama


Zdroj: TASS

Foto:  TASSNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok