Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jan. 2023Alfonz
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Než sa totiž niekto uložil na odpočinok, vypočul si toho viac ako dosť.
Než sa totiž niekto uložil na odpočinok, vypočul si toho viac ako dosť.
20.05.2020 06:36 Kultúra
Bezsenná noc potrebuje liek
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.05.2020 06:36 Kultúra

Bezsenná noc potrebuje liekNespavosť sa akosi premnožuje, a hoci je to nechcené, blúdi po nociach v snahe čo najviac si ukradnúť. A veru sa jej to darí, to je nepopierateľné.


Je to dôsledok starosti

Vzniká prevažne tam, kde sa na živote podieľa nejaká starosť. Človek aj zatvorí oči, nasilu pritláča viečka k sebe a začína pravidelne dýchať. Robí to dlho, až kým sa mu praktika neomrzí. Je dokonca taký ochotný zbaviť sa nespavosti, že siaha po zastaranom spôsobe a dá sa do počítania. Pravda je ale taká, že kým sa myšlienka nenaladí na niečo príjemné a kým sa skutočne neuverí v dobro, potom bude každý pokus márny a skôr či neskôr sa zlyhá.
 

 

Slovo má moc
Než sa totiž niekto uložil na odpočinok, vypočul si toho viac ako dosť. Redaktor v televízii ohlasoval ďalší zločin a páchateľ je neznámy, nehovoriac o strachu šíriacom sa na internete. Stratiť už nie je čo, tak možno je najvyššia chvíľa vyskúšať šušťanie otáčajúcej sa strany a moc napísaného slova. Chce to trochu pozitivity.

 

Lucy Maud Montgomery - Anjel medzi tieňmi
Anjel medzi tieňmi je kniha skladajúca sa z 19 kratučkých poviedok, čo značne zrýchli čítanie i záujem o rozmanitosť hrdinov. Hoci sa autorka preslávila vďaka vymyslenej sirote Anne, je radosť objaviť aj jej umenie poviedok. Obsah je taký priezračne čistý, až to pripomína rozprávku pre dospelého. Iste, niekde sa vyskytne aj taká či onaká intriga, ale vždy a to naozaj bez výnimky, sa to uzatvorí šťastne. Na konci zanechá pekný a najmä úprimný úsmev, ktorý sa občas stáva vzácnosťou hodnou pátrania. Prečo by si teda pochmúrnosť neodpočinula a nedala miesto potešeniu?

 

 

Mark Twain - Dobrodružstvá Toma Sawyera a Huckleberryho Finna
Keď sa spriatelí dobrák s rebelom, nemôže to dopadnúť inak ako takým dobrodružstvom, ktoré bude nesmrteľné. Nezáleží ani na rozdielnosti, ktorá je najväčšmi jasná vo výchove, a ani na ničom inom. Huckleberry Fin spával v sude, mal otca pijana a nápady také lákavé, že by nimi zviedol kohokoľvek. Tom sa rovnako tak necháva viac ako rád strhnúť a vďaka tomu je na svete kniha, ktorá je ako stvorená na rozveselenie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rachael 🌻 (@reading.rach),

 

Kniha Žalmov
Áno, nesmiem vynechať Bibliu. Vzhľadom na to, že je inšpirovaná Bohom, ktorý predstavuje dokonalého otca, nie je nič lepšie na upokojenie ako to, keď sa ustarostenému dieťaťu prihovára rodič. V Biblii nechýba nič, ani romantika, ani poučenie, ani príbeh za príbehom. Kniha Žalmov je výnimočná tým, že hoci jej autori žili naozaj dávno, trápilo ich rovnaké nadelenie emócií. Boli aj smutní, aj nahnevaní, aj sklamaní. V ničom ale nezabúdali na jedno - že len v Bohu sa utíši duša.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Facebook, Pixabay, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok