Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jún. 2022Adriána
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
11.01.2022 12:33 Domov
Aký trest čaká agresívnych tínedžerov z Miloslavova? Rodinu dievčaťa zastupuje Kočnerov právnik
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.01.2022 12:33 Domov

Aký trest čaká agresívnych tínedžerov z Miloslavova? Rodinu dievčaťa zastupuje Kočnerov právnikŠikana z Miloslavova už nie je klasifikovaná ako lúpež. Kriminalisti, ktorí sa zaoberajú prípadom šikany malej Andrejky, začali ďalšie trestné stíhania.


Konkrétne trestné stíhania vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva  spáchaného formou spolupáchateľstva. Nevylučujú však, že sa trestné stíhanie rozšíri aj o ďalšie činy. Prípad doteraz riešili iba ako krádež.

 

 

Prípad šikany malého dievčaťa otriasol Slovenskom i zahraničnými susedmi. Reagovali lavína reakcií politici i široká verejnosť. Päť dní po incidente prípad prevzala krajská kriminálka. 

 

„Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky začal v tejto súvislosti ďalšie trestné stíhanie vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví, spáchaného na chránenej osobe v jednočinnom súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva, spáchaného formou spolupáchateľstva,“ informovali v pondelok bratislavskí krajskí policajti. V prípade, ak sa v priebehu vyšetrovania na základe zadovážených dôkazov preukáže podozrenie zo spáchania aj iných trestných činov, vyšetrovateľ bude podľa polície postupovať v zmysle zákona a rozšíri trestné stíhanie aj o ďalšie trestné činy.

 

 

Podľa advokáta Róberta Bánosa takýto posun očakávali. „Uvedené môže predznamenávať vyššie trestné sadzby minimálne z dôvodu, že pri spáchaní viacerých trestných činov súd ukladá úhrnný trest, pri ktorom sa horná hranica trestnej sadzby zvyšuje o jednu tretinu,“ vysvetlil Bános s tým, že pokiaľ sa chceli zmocniť veci patriacej dievčaťu, mohlo by ísť aj o trestný čin lúpeže, kde je horná hranica trestnej sadzby až 12 rokov.

 

Trestné sadzby pre jednotlivé trestné činy sa v pípade mladistvých znižujú na polovicu. Do školy v Miloslavove nastúpil v pondelok krízový tím psychológov. S učiteľmi konzultoval, čo sa stalo a ako zvládnuť šikanu v triedach. Následne tím hovoril o situácii v každej triede.

 

 

Rodine obete sa ponúkol známy advokát Marek Para. „Je to šokujúci prípad, ale predtým, ako sa obo­známim so spisom, čo by malo byť v najbližších dňoch, lebo dnes som požiadal o možnosť nahliadnuť do spisu vyšetrovateľku, sa vyjadrím až potom. Na každé vyjadrenie mi musí dať súhlas rodina, je to citlivá téma. Oslovili viacerých advokátov, mňa nepoznali. Bol tam sprostredkovateľ a ja som ponúkol služby pro bono."

 

Prečítajte si: Protest za spravodlivosť pre zbitú Andrejku vyústil do útokov na políciureklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: cas.sk/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  TV Markíza/ TASR/ FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok