Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. mar. 2023Vieroslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.09.2019 14:34 Krimi
Horskí a leteckí záchranári ratovali muža
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.09.2019 14:34 Krimi

Horskí a leteckí záchranári ratovali mužaVYSOKÉ TATRY - Horskí aj leteckí záchranári pomáhali v nedeľu dopoludnia mužovi, ktorý si pri páde vo Vysokých Tatrách poranil členok. O pomoc požiadala skupina horolezcov po tom, ako jeden z nich spadol približne 100 metrov nad Lomnickým sedlom. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.


O súčinnosť požiadala posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Popradu, ktorá na heliporte v Starom Smokovci vzala na palubu horského záchranára. „Po prílete do oblasti bol z vrtuľníka pri zranenom mužovi vysadený záchranár HZS, ktorý ho ošetril a pripravil na transport. Následne boli záchranár spoločne s ošetreným pacientom za pomoci navijaka z terénu evakuovaní a letecky dopravení na heliport do Starého Smokovca,“ uvádza HZS s tým, že pacienta tam odovzdali do rúk lekárky leteckých záchranárov.