Testovaných na slovensku
172875
Infikovaných na slovensku
1522
Infikovaných svetovo
6317156
Úmrtí svetovo
374988
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.09.2019 14:34 Krimi
Horskí a leteckí záchranári ratovali muža
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.09.2019 14:34 Krimi

Horskí a leteckí záchranári ratovali muža



VYSOKÉ TATRY - Horskí aj leteckí záchranári pomáhali v nedeľu dopoludnia mužovi, ktorý si pri páde vo Vysokých Tatrách poranil členok. O pomoc požiadala skupina horolezcov po tom, ako jeden z nich spadol približne 100 metrov nad Lomnickým sedlom. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.


O súčinnosť požiadala posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Popradu, ktorá na heliporte v Starom Smokovci vzala na palubu horského záchranára. „Po prílete do oblasti bol z vrtuľníka pri zranenom mužovi vysadený záchranár HZS, ktorý ho ošetril a pripravil na transport. Následne boli záchranár spoločne s ošetreným pacientom za pomoci navijaka z terénu evakuovaní a letecky dopravení na heliport do Starého Smokovca,“ uvádza HZS s tým, že pacienta tam odovzdali do rúk lekárky leteckých záchranárov.