Zuzana Čaputová sa v Bruseli stretla s podpredsedníčkou Európskej komisie Věrou Jourovou

NETKY.SK • 14 Jún 2021, 10:32 • 2 min
Zuzana Čaputová sa v Bruseli stretla s podpredsedníčkou Európskej komisie Věrou Jourovou

BRUSEL/BRATISLAVA - Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sa dnes stretla s podpredsedníčkou Európskej komisie Věrou Jourovou.

slovakia

left justify in out

Témami ich stretnutia boli zásady právneho štátu, digitálny priestor a boj proti dezinformáciám. Slovenská prezidentka sa dnes, spolu s delegáciou, ktorú tvorí aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok, minister obrany Jaroslav Naď a vedúci Stálej delegácie Slovenskej republiky pri NATO Peter Bátor, zúčastní na summite NATO 2021 v Bruseli.

 

img

 

Po príchode do sídla NATO v Bruseli ich privíta generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Následne sa prezidentka zúčastní na rokovaní Severoatlantickej rady.

 

Mohlo by vás zaujímať: Prezidentka dnes pripustila, že utajovaného stretnutia v SIS by sa nezúčastnila po druhýkrát. Aký má na to dôvod?

Hlavnou témou summitu bude príprava aliancie na meniace sa bezpečnostné prostredie. Lídri by sa v tejto súvislosti mali dohodnúť na príprave novej Strategickej koncepcie NATO a na spoločnom rokovaní by mali prijať nové záväzky v oblasti odolnosti, kybernetickej obrany, klimatických zmien a inovácií s cieľom udržať technologický náskok aliancie.

Prečítajte si: Európsky parlament žiada ďalšie sankcie voči bieloruskému režimutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies