Enviro dni majú deti viesť k ochrane životného prostredia

NETKY.SK • 21 Jún 2019, 17:24 • 2 min
Enviro dni majú deti viesť k ochrane životného prostredia

RIMAVSKÁ SOBOTA – Viesť deti k ochrane životného prostredia a poukázať na jeho význam je hlavným cieľom série podujatí Enviro dni 2019, ktorých šieste kolo sa v piatok konalo v Rimavskej Sobote.

slovakia

left justify in out

Organizátorom Enviro dní je Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia.

 

„Hlavným zámerom série týchto podujatí je šíriť nejakým spôsobom výchovu medzi deti v rámci environmentálnej výchovy. Aby sa naučili triediť odpad, pristupovať k prírode, rozlišovať rôzne druhy zvierat a aby mali základy environmentálnej výchovy,“ uviedla na margo Enviro dní Veronika Lancošová z kancelárie ministra životného prostredia.

 

img

 

Podľa slov Tibora Balberčáka, vedúceho oddelenia protokolu a zahraničných stykov MŽP SR, je toto edukačno-zábavné environmentálne podujatie určené deťom materských aj základných škôl.

 

img

 

„Pripravili sme pre ne osem stanovíšť. Ak ich absolvujú všetky, dostanú diplom od ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa,“ priblížil.

 

Na spomínaných stanovištiach si deti mohli vyrobiť prívesky a spony do vlasov z použitého plastu, zhotoviť vtáčie búdky, zistiť, ako dlho sa plasty rozkladajú v prírode či zahrať si triedený basketbal, v rámci ktorého museli hodiť do správneho koša veci z papiera a plastu.

 

img

 

V sobotu 22. júna podujatie Enviro dni zavíta do Rožňavy a do konca septembra aj do Martina, Žiaru nad Hronom a jedného ďalšieho, zatiaľ ešte nekonkretizovaného mesta.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies