Zuzana Čaputová pripravila seriál o sociálnych sieťach

NETKY.SK • 9 December 2021, 09:53 • 3 min
Zuzana Čaputová pripravila seriál o sociálnych sieťach

BRATISLAVA - Séria vzdelávacích videí s názvom Mysli je novým projektom prezidentskej kancelárie. Prezidentka ním reaguje na to, ako hlboko zasiahli sociálne siete do našich životov.

slovakia

left justify in out

Prezidentka SR Zuzana Čaputová pripravila videoseriál o sociálnych sieťach a kritickom myslení. TASR o tom informoval Lukáš Laczko z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR. "Takmer každý deň môžeme sledovať, ako sa stupňujúce napätie a hnev z internetu prelieva do reálneho fyzického sveta. Z nemocníc počúvame príbehy o veľmi hmatateľných fyzických dôsledkoch zlého výberu informácií," uviedla prezidentka.

 

img

 

Ako dodala, naučiť sa orientovať v dnešnom online priestore a lepšie spoznať fungovanie sociálnych sietí, porozumieť práci novinárov či vedcov, alebo aj chybám v našom myslení, vníma ako jednu z najväčších výziev tejto doby.

 

V prvom diele seriálu moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová a riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu Ľuboš Kukliš vysvetľujú, ako sociálne siete vyberajú obsah, ktorý na nich vidíme.

 

Prečítajte si tiež: Ako sa chrániť pred kyberútokmi?

 

V ďalších dieloch, ktoré bude prezidentská kancelária zverejňovať postupne na sociálnych sieťach a na webe, sa objavia novinárka Zuzana Petková, vedec Pavol Čekan, lektor kritického myslenia Ján Markoš alebo školská psychologička Hana Šandorová. "Na vyrovnanie sa s vplyvmi sociálnych sietí je treba robiť oveľa viac v rôznych oblastiach našej spoločnosti, štátu alebo Európskej únie. Je však bez pochýb, že z dlhodobého pohľadu je jedným z kľúčov práve vzdelávanie zaostrené špecificky na túto oblasť," dodala prezidentka.

 

img

 

Tieto videá sú určené pre všetkých aktívnych používateľov sociálnych sietí bez ohľadu na to, aké majú názory alebo politické presvedčenie. Nástrahy sociálnych sietí alebo chyby v myslení sa netýkajú žiadnej konkrétnej skupiny ľudí, sú naším spoločným problémom. Viac poznania o prostredí, v ktorom ľudia dnes najčastejšie diskutujú, môže byť cestou k tomu, aby v nich bolo menej kriku a viac porozumenia.

 

Možno vás zaujme: Švajčiarski odborníci schválili zariadenie umožňujúce samovraždu

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies