Mestský súd v Prahe zobral Štefana Agha do predbežnej väzby

NETKY.SK • 1 Apríl 2022, 11:13 • 2 min
Mestský súd v Prahe zobral Štefana Agha do predbežnej väzby

BRATISLAVA/PRAHA - Mestský súd v Prahe zobral vo štvrtok (31. 3.) Štefana Agha do predbežnej väzby na základe európskeho zatykača, ktorý vydal Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku.

slovakia

left justify in out

Zadržaný nesúhlasil so svojim vydaním na Slovensko. TASR to potvrdil hovorca Mestského súdu v Prahe Adam Wenig. Agh si ponechal trojdňovú lehotu na prípadné podanie sťažnosti, o ktorej by rozhodoval Vrchný súd v Prahe.

 

„Pokiaľ nadobudne rozhodnutie z 31. marca právoplatnosť, bude tunajší súd rozhodovať o jeho vydaní na Slovensko na základe návrhu štátneho zástupcu," priblížil Wenig.

 

Česká polícia zadržala Agha v stredu (30. 3.) v Prahe na základe vydaného európskeho zatýkacieho rozkazu. Dôvodom je skutočnosť, že nenastúpil do výkonu trestu. ŠTS ho vlani právoplatne odsúdil v kauze falšovania televíznych zmeniek na 13-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies