YouTube pritvrdzuje, začal odstraňovať rasistické videá

NETKY.SK • 6 Jún 2019, 07:59 • 2 min
YouTube pritvrdzuje, začal odstraňovať rasistické videá

SAN FRANCISCO - Služba YouTube včera podala oficiálne vyhlásenie o zmene svojich podmienok, rozhodla sa totiž oveľa prísnejšie posudzovať videá obsahujúce akékoľvek prvky rasizmu alebo neonacizmu.

slovakia

left justify in out

YouTube sa rozhodol pristúpiť ku konkrétnym opatreniam, aby zabránil šíreniu videí s nevhodným obsahom. Doposiaľ túto situáciu riešil takým spôsobom, že všetky záznamy týkajúce sa rasizmu alebo neonacizmu zabezpečil tak, aby ich bolo náročné nájsť. V súčasnosti však zvolil razantnejší postup a podobné obsahy bude rovno vymazávať. Okrem prvkov rasizmu a neonacizmu bude YouTube odstraňovať aj videá spochybňujúce niektoré historické udalosti (napríklad holokaust), ktoré sa skutočne odohrali.
 

img

 

K tomuto kroku sa YouTube rozhodol pristúpiť po tom, čo sa k obdobným opatreniam postupne pridávali aj sociálne siete ako Facebook, Twitter či Instagram. Na tieto platformy totiž vyvíjajú tlak vlády jednotlivých štátov, ktoré chcú čo najefektívnejšie brániť šíreniu nenávistných prejavov.

 

img


YouTube v tejto súvislosti v stredu oznámil, že má v pláne vymazať tisícky kanálov, ktorých autori šíria takýto obsah.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies